Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Sołtys Poręby Spytkowskiej staje do oceny mieszkańców!

Sołtys Poręby Spytkowskiej staje do oceny mieszkańców!

dsc_2079_405x600Adrian Zaleśny z Poręby Spytkowskiej, nie tylko  najmłodszy wiekiem ale i stażem sołtys w gminie Brzesko, właśnie nie dawno obchodził pierwszą rocznicę swojego urzędowania. Był to bardzo  intensywny rok. Zaczął się bardzo efektownie już pierwszego dnia od wygrania przez drużynę Poręby Spytkowskiej pod przewodnictwem nowego sołtysa gminnego Turnieju Sołectw i Osiedli, co spowodowało, że właśnie Poręba stała się gospodarzem tegorocznego turnieju.

W ciągu tego roku, sołtys zajmował się nie tylko bieżącym administrowaniem: pobieraniem i rozliczaniem podatku oraz załatwianiem wszystkiego co sołtys załatwić musi, a o czym większość nawet nie chce wiedzieć. Wspólnie ze wszystkimi organizacjami społecznymi funkcjonującymi w Porębie, na specjalnie w tym celu przeprowadzonym zebraniu ustalił, że Poręba zgłosi do budżetu obywatelskiego projekt Placu Rekreacyjnego.

Potem wspólnie ze wszystkimi przeprowadził talk skuteczną akcję promocyjną, ze projekt przeszedł z drugim wynikiem w gminie. Właśnie przed kilkoma dniami, skromnie, bez przecinania wstęgi i strzelających korków od szampana, plac został udostępniony najmłodszym Porębianom. Przez całe wakacje funkcjonowało też kino na otwartym powietrzu. Jedyne takie stałe kino nie tylko w gminie Brzesko, ale w całym regionie. Co tydzień mieszkańcy mogli oglądać filmy, oczywiście wybrane przez siebie w sondzie internetowej, bo sołtys Adrian Zaleśny bardzo lubi takie nowoczesne formy konsultowania się z mieszkańcami. I właśnie postanowił, wraz z Radą Sołecką poddać rok swojej pracy pod publiczną ocenę współmieszkańców:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc-l4fEFpTQ8dhrxmgVSSXJS7626RR43HK6DvjinVjR4N5zRg/viewform

Do najbliższej niedzieli można wypełnić przez Internet ankietę w której można ocenić Sołtysa i Radę Sołecką po roku urzędowania. Oczywiście ankieta jest całkowicie anonimowa. Chyba nie wielu sołtysów zdecydowało by się na takie posunięcie. Wiadomo, ze czym innym jest opinia na Zebraniu Wiejskim, gdzie zebrani w jakiś sposób ważą wypowiedzi (no może nie wszyscy), a czym innym zupełnie anonimowa ankieta dająca oceniającym dużą możliwość swobody.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast