Don't Miss
Home » Wiadomości » Społeczność gminy Dębno pamięta o swoim Bohaterze!

Społeczność gminy Dębno pamięta o swoim Bohaterze!

W Dębnie odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika Antoniego Derlagi ps. „Junak”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. polową koncelebrowaną przez proboszcza parafii w Dębnie – ks. Jerzego Krzanowskiego. Natomiast kazanie wygłosił ks. Kazimierz Pach.    

W wydarzeniu wzięła udział rodzina ś.p. Antoniego Derlagi oraz przedstawiciele samorządu: starostwa brzeski Andrzej Potępa; wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski; Komendant Powiatowy Policji w Brzesku podinsp. Bogusław Chmielarz; przewodniczący Rady Gminy Dębno Piotr Matura wraz z radnymi; Sekretarz gminy Dębno Justyna Wójtowicz-Woda; radni powiatowi: Jacek Frankowski i Marek Łośko. Nie zabrakło także jednostki strzeleckiej „Strzelec”; pocztów sztandarowych wraz z dyrekcją ze szkół z Woli Dębińskiej, Dębna i Porąbki Uszewskiej.    

Pamięć o Bohaterach, to nasz obowiązek – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Bohaterska postawa ,,Junaka”, to dziś dobry temat na refleksję, jak my byśmy się zachowali gdyby losy naszej Ojczyzny były zagrożone. To otwarte pytanie o obecny wymiar patriotyzmu. Czy z narażeniem życia walczylibyśmy o niepodległą, wolną Polskę?  Postać Antoniego Derlagi to dla nas wzór do naśladowania.

Dodajmy, że całość obchodów uświetnił w części artystycznej występ Młodzieżowej Grupy Teatralnej działającej przy Dębińskim Centrum Kultury.

Galeria zdjęć <<<

ug

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast