Nie przegap
Strona główna » Sport » Sport i profilaktyka – lubię to!

Sport i profilaktyka – lubię to!

13962757_1135622739827411_8882299331219456879_nDobiegła końca realizacja zadania publicznego „Sport i profilaktyka – lubię to!” współfinansowanego przez Gminę Brzesko. Wsparciem zostało objętych 30 dzieci  w wieku od 6 do 12 lat, które miały możliwość uczestniczyć w zajęciach sportowo – rekreacyjnych połączonych z warsztatami profilaktycznymi.

Głównym założeniem przedsięwzięcia było kreowanie wzorów zachowań  prozdrowotnych i  stymulowanie aktywności fizycznej. Dzięki finansowemu wsparciu Gminy Brzesko oraz Stowarzyszenia Dobroczynnego Iskierka Nadziei w Czchowie (realizatora zadania) młodzi adepci sportu  aktywnie spędzali wakacje podczas zabaw z piłką nożną i piłką siatkową. Były wyjścia na basen i kręgielnię,  a także rekreacyjny wyjazd do Dinozatorlandu.  Podczas obozowych spotkań prowadzono pogadanki i zabawy aktywizujące dzieciaki do działania, a wspólne spędzanie czasu służyć miało nie tylko integracji ale przede wszystkim podniesieniu świadomości zagrożeń czyhających  na młodych we współczesnym świecie. Wszystkie zajęcia prowadzone były przez odpowiednio do tego przygotowanych pedagogów i trenerów, a co najważniejsze dopasowane do wieku uczestników.

Program eksponował wychowawczą funkcję sportu, a także rolę aktywności fizycznej w umacnianiu więzi środowiskowych. W jego realizację, oprócz zatrudnionych osób włączyła się grupa wolontariuszy, którzy swoją pracą wsparli całe przedsięwzięcie.

RŁ–M

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast