Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Sportowe inwestycje w Iwkowej

Sportowe inwestycje w Iwkowej

Po oddaniu do użytku hali sportowej w Wojakowej już w niedalekiej przyszłości w Iwkowskiej gminie zostanie przekazany kolejny obiekt, który będzie służył wzmacnianiu kondycji fizycznej i utrzymywaniu zdrowia mieszkańców w należytej formie. Właśnie dobiega końca budowa Orlika w Iwkowej.

Obiekt został zlokalizowany w tej miejscowości, ponieważ Iwkowa jest stolicą gminy, a szkoła podstawowa i gimnazjum nie posiadały jak do tej pory boiska sportowego z prawdziwego zdarzenia. Dlatego władze gminy wspólnie z radą po konsultacjach z mieszkańcami, podjęły decyzję o budowie Orlika w Iwkowej. Aktualnie trwa budowa, która powinna zostać zakończona w przeciągu kilku miesięcy.

 Bogusław Kamiński – Wójt Gminy Iwkowa  
Zastanawialiśmy się długo czy akurat Orlik jest tym obiektem, którego potrzebuje Iwkowa. Omawialiśmy wszystkie elementy za i przeciw. W końcu zwyciężyła koncepcja budowy. Przyszłość naszej gminy widzimy w nowoczesności. To ma być gmina usportowiona i rozwinięta turystycznie, przyjazna mieszkańcom i odwiedzającym nas gościom. Mamy dużo obiektów sportowych, ale tego typu inwestycji w Iwkowej brakowało. Orlik będzie nowoczesnym obiektem wybudowanym w oparciu o najnowsze technologie. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 1 milion 280 tysięcy złotych. Mamy podpisaną umowę z Urzędem Marszałkowskim, od którego otrzymamy 330 tysięcy złotych dofinansowania. Możemy również otrzymać do 500 tysięcy złotych z budżetu państwa, a więc z gminnej kasy pozostanie do dołożenia około 450 tysięcy złotych.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast