Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Sportowe inwestycje w Iwkowej

Sportowe inwestycje w Iwkowej

Po oddaniu do użytku hali sportowej w Wojakowej już w niedalekiej przyszłości w Iwkowskiej gminie zostanie przekazany kolejny obiekt, który będzie służył wzmacnianiu kondycji fizycznej i utrzymywaniu zdrowia mieszkańców w należytej formie. Właśnie dobiega końca budowa Orlika w Iwkowej.

Obiekt został zlokalizowany w tej miejscowości, ponieważ Iwkowa jest stolicą gminy, a szkoła podstawowa i gimnazjum nie posiadały jak do tej pory boiska sportowego z prawdziwego zdarzenia. Dlatego władze gminy wspólnie z radą po konsultacjach z mieszkańcami, podjęły decyzję o budowie Orlika w Iwkowej. Aktualnie trwa budowa, która powinna zostać zakończona w przeciągu kilku miesięcy.

 Bogusław Kamiński – Wójt Gminy Iwkowa  
Zastanawialiśmy się długo czy akurat Orlik jest tym obiektem, którego potrzebuje Iwkowa. Omawialiśmy wszystkie elementy za i przeciw. W końcu zwyciężyła koncepcja budowy. Przyszłość naszej gminy widzimy w nowoczesności. To ma być gmina usportowiona i rozwinięta turystycznie, przyjazna mieszkańcom i odwiedzającym nas gościom. Mamy dużo obiektów sportowych, ale tego typu inwestycji w Iwkowej brakowało. Orlik będzie nowoczesnym obiektem wybudowanym w oparciu o najnowsze technologie. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 1 milion 280 tysięcy złotych. Mamy podpisaną umowę z Urzędem Marszałkowskim, od którego otrzymamy 330 tysięcy złotych dofinansowania. Możemy również otrzymać do 500 tysięcy złotych z budżetu państwa, a więc z gminnej kasy pozostanie do dołożenia około 450 tysięcy złotych.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast