Don't Miss
Home » Wiadomości » Sportowo i rekreacyjnie przy Zespole Szkół w Przyborowie

Sportowo i rekreacyjnie przy Zespole Szkół w Przyborowie

Na czerwiec przyszłego roku zaplanowano oddanie do użytku kompleksu sportowego przy Zespole Szkół w Przyborowie. Ze względu na poszerzony w trakcie realizacji inwestycji zakres przedsięwzięcia, w ramach którego dodatkowo powstanie wielofunkcyjny plac zabaw wraz infrastrukturą rekreacyjną, zaistniała konieczność pozyskania dodatkowych gruntów od właścicieli sąsiednich parceli. W ramach poszerzonego projektu planuje się również kompleksowe ogrodzenie terenu, wykonanie piłkochwytów i elementów małej architektury.

Do tej pory, w ramach realizowanej inwestycji wykonano boisko ze sztucznej trawy do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z poliuretanu, ciągi z kostki brukowej. Wartość poniesionych nakładów finansowych zamknęła się kwotą ponad 400 tysięcy złotych – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Ze względu na uruchomienie w tej miejscowości przedszkola, zaistniała przesłanka poszerzenia dokumentacji o wykonanie wielofunkcyjnego placu zabaw z elementami małej architektury, tak aby obiekt rekreacyjno – sportowy mógł kompleksowo zabezpieczyć niezbędne Zespołowi Szkół w Przyborowie funkcje.

Jak zapewniają władze samorządowe, prace na tej inwestycji zostaną wznowione wiosną przyszłego roku. Aktualnie trwa procedura związana z pozyskaniem tytułu prawnego, celem zagospodarowania sąsiadujących z kompleksem oświatowo – sportowym gruntów.

kurier borzęcki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast