Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Spotkania z policjantami przed zbliżającymi się feriami zimowymi

Spotkania z policjantami przed zbliżającymi się feriami zimowymi

Ferie w województwie małopolskim jeszcze się nie rozpoczęły, ale brzescy policjanci już odwiedzają dzieci i młodzież w szkołach, aby przypomnieć im podstawowe zasady bezpieczeństwa. W trakcie spotkań funkcjonariusze udzielają cennych rad i wskazówek oraz podpowiadają jak uniknąć zagrożeń podczas zimowego szaleństwa.

W dniu 23 stycznia br. uczniowie klas I – III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Br. Czecha w Iwkowej wraz z nauczycielami mieli przyjemność spotkać się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego – kom. Tomaszem Nosalem i asystentem Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii- asp. sztab.  Bogumiłem Machajem z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.  Wizyta była związana ze zbliżającymi się feriami i realizacją programu „Bezpieczne Ferie 2018”. Policjanci  przeprowadzili prelekcję z uczniami  z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wręczając przy tym wszystkim dzieciom kamizelki odblaskowe pochodzące z darowizny przekazanej NSZZP – Zarząd Terenowy w Brzesku przez firmę Can-Pack. Takie działania ukierunkowane są na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi.

W trakcie spotkania policjanci opowiedzieli o zagrożeniach podczas zabaw i sportów zimowych, bezpiecznych zachowaniach na stokach narciarskich oraz niebezpieczeństwach i konsekwencjach wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Przypomnieli co zrobić w sytuacjach wymagających udzielenia komuś szybkiej pomocy, wskazując, że najważniejsze w takim momencie jest najpierw wezwanie służb ratunkowych.  Przy okazji dzieci przypomniały sobie numery telefonów alarmowych, pod którymi zawsze uzyskają pomoc.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast