Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Spotkanie młodych działaczy PiS

Spotkanie młodych działaczy PiS

Młodzi działacze PiS interesują się także sprawami lokalnymi. Na ostatniej sesji Rady Miasta radni uchwalili podwyżkę godzinową za przedszkole. Mieszkańcy, a szczególnie rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli z emocjami zareagowali na nowe wieści. – Rozumiem emocję rodziców, bowiem trzy dni przed rozpoczęciem roku szkolnego zostali postawieni przed faktem dokonanym. Nikt wcześniej nie rozmawiał z nimi o planowanej podwyżce, nie prowadzone były konsultacje społeczne.  Niektórych rodziców nie będzie stać na tak wysoką podwyżkę, którą wszyscy odczują w domowym budżecie – mówi Maksymilian Daniłowski, obecny na sesji Rady Miejskiej.

Kolejnym tematem, o którym dyskutowali członkowie Forum Młodych PiS było rosnące w bardzo szybkim tempie bezrobocie. – Największym problemem, z jakim obecnie spotykają się młodzi ludzie jest bezrobocie. Długotrwałe odczuwany brak pracy, skutkuje chorobą depresyjną wśród młodych ludzi, którzy pełni siły, energii i kompetencji chcieliby móc wykorzystać swoje atuty poprzez pracę, która rozwija. Niestety nie mają takiej możliwości. Nagminnie słychać jedynie o kolejnych upadających firmach. Państwo nie pomaga pracodawcom i przedsiębiorcom, a w ten sposób ludziom młodym, którzy są zmuszeni opuścić kraj w poszukiwaniu zatrudnienia.

Środki z Urzędu Pracy na aktywizację zawodową są w znacznym stopniu ograniczone. Rząd nie myśli o nas, zastanawia się jedynie, jaki kolejny podatek wprowadzić –  mówią Justyna Wójtowicz –Woda i Marcin Ciurej. Poprzez naszą organizację chcemy dotrzeć do ludzi młodych i zachęcić ich do współpracy, bo razem możemy wiele zdziałać. Prawo i Sprawiedliwość ma program dla ludzi młodych. Państwo powinno wspierać młode pokolenie. Rząd Tuska tylko obiecuje. To są puste słowa, za którymi nic się nie kryje – dodaje Michał Ciurej.

1 komentarz

  1. Ale bzdury. Nie mogę.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast