Don't Miss
Home » Wiadomości » Spotkanie młodych działaczy PiS

Spotkanie młodych działaczy PiS

Młodzi działacze PiS interesują się także sprawami lokalnymi. Na ostatniej sesji Rady Miasta radni uchwalili podwyżkę godzinową za przedszkole. Mieszkańcy, a szczególnie rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli z emocjami zareagowali na nowe wieści. – Rozumiem emocję rodziców, bowiem trzy dni przed rozpoczęciem roku szkolnego zostali postawieni przed faktem dokonanym. Nikt wcześniej nie rozmawiał z nimi o planowanej podwyżce, nie prowadzone były konsultacje społeczne.  Niektórych rodziców nie będzie stać na tak wysoką podwyżkę, którą wszyscy odczują w domowym budżecie – mówi Maksymilian Daniłowski, obecny na sesji Rady Miejskiej.

Kolejnym tematem, o którym dyskutowali członkowie Forum Młodych PiS było rosnące w bardzo szybkim tempie bezrobocie. – Największym problemem, z jakim obecnie spotykają się młodzi ludzie jest bezrobocie. Długotrwałe odczuwany brak pracy, skutkuje chorobą depresyjną wśród młodych ludzi, którzy pełni siły, energii i kompetencji chcieliby móc wykorzystać swoje atuty poprzez pracę, która rozwija. Niestety nie mają takiej możliwości. Nagminnie słychać jedynie o kolejnych upadających firmach. Państwo nie pomaga pracodawcom i przedsiębiorcom, a w ten sposób ludziom młodym, którzy są zmuszeni opuścić kraj w poszukiwaniu zatrudnienia.

Środki z Urzędu Pracy na aktywizację zawodową są w znacznym stopniu ograniczone. Rząd nie myśli o nas, zastanawia się jedynie, jaki kolejny podatek wprowadzić –  mówią Justyna Wójtowicz –Woda i Marcin Ciurej. Poprzez naszą organizację chcemy dotrzeć do ludzi młodych i zachęcić ich do współpracy, bo razem możemy wiele zdziałać. Prawo i Sprawiedliwość ma program dla ludzi młodych. Państwo powinno wspierać młode pokolenie. Rząd Tuska tylko obiecuje. To są puste słowa, za którymi nic się nie kryje – dodaje Michał Ciurej.

One comment

  1. Ale bzdury. Nie mogę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast