Nie przegap
Strona główna » Kultura » Spotkanie pełne emocji

Spotkanie pełne emocji

Utalentowany, zabawny i pełen ciepła. Aktor filmowy, teatralny, telewizyjny oraz dubbingowy. Artur Barciś bo o nim mowa był gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentował show pt. “ABS, czyli o tremie, dykcji i różnego rodzaju sypkach”. Podczas prawie dwugodzinnego spotkania opowiadał anegdoty o swojej drodze do aktorstwa, wpadkach na scenie oraz dowcipach jakie robią sobie aktorzy za kulisami teatralnej kurtyny. ,,Zawód aktora to w 70 procentach szczęście, 30-tu talent i 10-ciu charyzma i osobowość. Coś co wyróżnia go na scenie” – mówił artysta w trakcie spotkania. Całość uświetnił występ wokalny podczas, którego aktor zaprezentował  piosenki ze swojej płyty pt. ,,Zagrać siebie”. ,,Pomyśl na show wyszedł z potrzeby. Kiedyś prezentowałem taki monodram muzyczny pt. ,,Grać musical na jednego aktora”. Wtedy występ miał formę teatralną, ale miałem potrzebę porozmawiania z widzami bezpośrednio” – opowiadał artysta

Obecnie aktora można zobaczyć na deskach warszawskich teatrów: Ateneum w spektaklu ,,Kasta La Vista” (reż. Ewelina Pietrowiak) oraz Och Teatr w spektaklach ,,Mayday”, ,,Mayday 2” (reż. Krystyna Janda) oraz ,,Zemsta” (reż. Waldemar Śmigasiewicz).

,,Dotychczas w bibliotece gościliśmy autorów książek. Tym razem wraz z pracownicami pomyślałyśmy, że może warto zrobić coś innego, np. spotkanie z aktorem. Wybrałyśmy Artura Barcisia ponieważ to aktor bardzo lubiany, znany i przede wszystkim rozpoznawalny”mówiła Pani Dyrektor biblioteki Karina Legutko. Kolejną inicjatywą organizowaną w brzeskiej placówce będzie spotkanie z brzeską poetką Agatką Podłęcką, które odbędzie się 21 grudnia. To będzie bardzo świąteczne spotkanie z poezją artystki. Kontynuacja tego, co rozpoczęłyśmy już w zeszły roku.

ES

Fot. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast