Nie przegap
Strona główna » Kultura » Spotkanie pełne emocji

Spotkanie pełne emocji

Utalentowany, zabawny i pełen ciepła. Aktor filmowy, teatralny, telewizyjny oraz dubbingowy. Artur Barciś bo o nim mowa był gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentował show pt. “ABS, czyli o tremie, dykcji i różnego rodzaju sypkach”. Podczas prawie dwugodzinnego spotkania opowiadał anegdoty o swojej drodze do aktorstwa, wpadkach na scenie oraz dowcipach jakie robią sobie aktorzy za kulisami teatralnej kurtyny. ,,Zawód aktora to w 70 procentach szczęście, 30-tu talent i 10-ciu charyzma i osobowość. Coś co wyróżnia go na scenie” – mówił artysta w trakcie spotkania. Całość uświetnił występ wokalny podczas, którego aktor zaprezentował  piosenki ze swojej płyty pt. ,,Zagrać siebie”. ,,Pomyśl na show wyszedł z potrzeby. Kiedyś prezentowałem taki monodram muzyczny pt. ,,Grać musical na jednego aktora”. Wtedy występ miał formę teatralną, ale miałem potrzebę porozmawiania z widzami bezpośrednio” – opowiadał artysta

Obecnie aktora można zobaczyć na deskach warszawskich teatrów: Ateneum w spektaklu ,,Kasta La Vista” (reż. Ewelina Pietrowiak) oraz Och Teatr w spektaklach ,,Mayday”, ,,Mayday 2” (reż. Krystyna Janda) oraz ,,Zemsta” (reż. Waldemar Śmigasiewicz).

,,Dotychczas w bibliotece gościliśmy autorów książek. Tym razem wraz z pracownicami pomyślałyśmy, że może warto zrobić coś innego, np. spotkanie z aktorem. Wybrałyśmy Artura Barcisia ponieważ to aktor bardzo lubiany, znany i przede wszystkim rozpoznawalny”mówiła Pani Dyrektor biblioteki Karina Legutko. Kolejną inicjatywą organizowaną w brzeskiej placówce będzie spotkanie z brzeską poetką Agatką Podłęcką, które odbędzie się 21 grudnia. To będzie bardzo świąteczne spotkanie z poezją artystki. Kontynuacja tego, co rozpoczęłyśmy już w zeszły roku.

ES

Fot. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast