Don't Miss
Home » Region » Spotkanie podróżnicze w Wierzchosławicach: W drodze po Koronę Ziemi: Australia i Indonezja

Spotkanie podróżnicze w Wierzchosławicach: W drodze po Koronę Ziemi: Australia i Indonezja

Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach zaprasza w sobotę 3 marca 2018 r. o godz. 19.00 na spotkanie z podróżnikiem i pasjonatem wspinaczki  wysokogórskiej – Łukaszem Łagożnym. Łukasz od kilku lat kompletuje tak zwaną Koronę Ziemi, czyli wspina się na najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. W 2017 zdobył dwa kolejne – w Australii i Indonezji. Do pełni szczęścia pozostały mu już tylko Himalaje i Antarktyda – a w 2018 r. planuje zdobyć Mount Everest. Podczas spotkania opowie o swojej wyprawie do Azji i Australii oraz o planach na najbliższą przyszłość.

O Łukaszu Łagożnym słów kilka.

Mieszka i pracuje w Sanoku, swoim mieście rodzinnym. Jest ambitnym i rozsądnym trzydziestosześciolatkiem, mężem i ojcem. Wolny czas zawsze stara się spędzać aktywnie, nie lubi siedzieć bezczynnie. Przygodę z górami zaczął od Bieszczadów jako kilkuletni chłopiec, gdzie dalej często wędruje z rodziną. Kilka lat temu zakochał się w górach wysokich i jako cel postawił sobie zdobycie Korony Ziemi. Z ogromnym uporem i wytrwałością realizuję swoje marzenia. Zaczął od szczytu Elbrus w 2009 roku (5642 m n.p.m.). Następne były Aconcagua (6962 m n.p.m.) i Mont Blanc (4807 m n.p.m.). Najwyższy szczyt Ameryki Północnej – Denali, znany jako McKinley (6194 m n.p.m.) zdobył w 2011 roku, a w 2013 wyszedł na Kilimandżaro (5895 m n.p.m.). „Po drodze” atakował w Kirgistanie Chan Tengri 7010m n.p.m. i zdobył Pik Lenina 7134m n.p.m.. W roku 2017 w ramach wyprawy EURO24 Expeditions wspiął się na najwyższe szczyty Australii i Oceanii. Rok 2018 jest rokiem pod znakiem wyprawy na najwyższą górę świata – Mount Everest. Dzięki wyzwaniom które podjął i zrealizował do tej pory posiada pełen pakiet umiejętności technicznych oraz kondycyjnych (tytuł Iron Man’a na triathlonowych Mistrzostwach Polski, maraton w czasie poniżej 3h czy biegi ultra nawet o długości 140km), by ze 100% skutecznością zrealizować ten cel, oczywiście biorąc pod uwagę bezpieczeństwo.

Spotkanie odbędzie się w auli Centrum Kultury Wsi Polskiej – 3 marca (sobota) o godz. 19.00. Bilety wstępu do nabycia w recepcji CKWP w cenie 10 zł. Rezerwacja wejściówek pod nr tel. 014 657 57 57. Prosimy o przekazanie informacji swoim bliskim i znajomym!

Na wszystkich przybyłych będzie czekała specjalna zimowa herbata.

Serdecznie zapraszamy!

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast