Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Sprawcy licznych kradzieży i włamań zatrzymani

Sprawcy licznych kradzieży i włamań zatrzymani

policjaDwóch mężczyzn, którzy w ostatnim czasie trudnili się kradzieżami i włamaniami do placówek handlowych i prywatnych posesji zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Szczurowej. Śledczy wstępnie przypisują im kilkanaście takich przestępstw, zaś straty szacuje się na kilkanaście tysięcy złotych.

Od miesiąca brzescy policjanci poszukiwali sprawców licznych kradzieży i włamań do sklepów, pomieszczeń gospodarczych i garaży. Skuteczne działania i ustalenia operacyjne funkcjonariuszy z jednostki Policji w Szczurowej pozwoliły szybko wytypować i zatrzymać osoby związane z tym procederem. To dwaj mężczyźni w wieku 25 i 19 lat, obaj są mieszkańcami powiatu brzeskiego. Jeden ze sprawców w przeszłości miał już konflikt z prawem. W trakcie czynności policjanci ustalili, że właśnie te dwie osoby są odpowiedzialne za kilkanaście kradzieży i włamań, do których doszło w sierpniu na terenie powiatu brzeskiego. Mężczyźni włamali się do kilku sklepów spożywczych a ich łupem padło kilkanaście kartonów papierosów różnych marek, artykuły spożywcze, kosmetyki, karty doładowania, pieniądze. Ponadto zatrzymani na swoim koncie mają również kradzieże elektronarzędzi, kosiarek, pił spalinowych z kilku garaży i budynków gospodarczych prywatnych posesji. Straty w wyniku tej działalności przestępczej wstępnie szacuje się na kilkanaście tysięcy złotych. Policjanci już odzyskali część skradzionego mienia. Śledczy podejrzewają, że sprawcy mogli działać również na sąsiednim powiecie, tym samym sprawa ma charakter rozwojowy.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast