Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Sprzęt dla strażaków

Sprzęt dla strażaków

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie kupi 5 zestawów pompowych o dużej wydajności do wody zanieczyszczonej. Jedna z nich trafi do Komendy PSP w Brzesku. Pozostałe znajda się na stanie strażaków w Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej, Krakowie i Oświęcimiu).

Jak wynika z dokumentacji przetargowej wydajność maksymalna pomp nie może być  mniejszą niż 600 m3 na godzinę. Dzięki nowoczesnym zestawom pompowym strażacy będą mogli pomagać mieszkańcom Małopolski, którzy zostali dotknięci skutkami powodzi.

Ponadto Komenda Wojewódzką PSP w Krakowie, zakłada zakup 10 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych, które trafią do Bochni, Gorlic, Krakowa, Limanowej, Nowego Sącza, Olkusza, Oświęcimia, Tarnowa, Wadowic i Wieliczki.

Dodatkowo przewidziano także kupno mobilnej komory rozgorzeniowo-dymowej. Zakup mobilnej komory umożliwi przeprowadzanie w całym województwie szkoleń w zakresie gaszenia pożarów wewnętrznych, w warunkach bezpiecznych, ale w maksymalnym stopniu zbliżonych do realnych. Ten rodzaj treningu nie jest możliwy do przeprowadzenia za pomocą innych metod. Ze szkoleń będą korzystać zarówno strażacy z jednostek PSP jak i z OSP.

W sumie jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Małopolsce otrzymają nowy sprzęt wart prawie 12 milionów złotych!  Ponad 7 milionów złotych z tej kwoty to dotacja unijna z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wszystko w ramach projektu „Bezpieczna Małopolska – poprawa skuteczności działań małopolskich jednostek PSP”.

za malopolskie.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast