Don't Miss
Home » Region » Srebrna Płyta Chodnikowa dla powiatu za budowę chodników

Srebrna Płyta Chodnikowa dla powiatu za budowę chodników

Powiat Bocheński otrzymał III miejsce i tytuł Najlepszy Powiat „Srebrna Płyta Chodnikowa” za rok 2016 w IX Konkursie im. Grzegorza Stecha „Bezpieczne Drogi w Małopolsce – budujemy chodniki i ścieżki rowerowe”.

Nagroda przyznana została za wybudowanie lub zmodernizowanie ponad 3 kilometrów chodników i ścieżek rowerowych , które powstały w Okulicach, Jodłówce, Olchawie, Starym i Nowym Wiśniczu, Żegocinie, Rajbrocie, Pogwizdowie, Damienicach i Proszówkach, Lipnicy Murowanej, Gawłówku,  Kamionnej, Leszczynie i Leksandrowej. Całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników wyniósł w roku 2016 ponad 2,8 mln złotych.

Ta nagroda pokazuje, że nasze zaangażowanie w rozwój  infrastruktury drogowe jest zauważalne.  Co roku przybywa chodników przy drogach powiatowych. Mamy jednak świadomość , że potrzeby w zakresie inwestycji drogowych są duże, niemniej jednak bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas priorytetem – mówi Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski organizator konkursu, przyznaje nagrody samorządom, które w szczególny sposób dbają o bezpieczeństwo mieszkańców budując chodniki i ścieżki rowerowe.

sp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast