Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Stacja meteo w Brzesku

Stacja meteo w Brzesku

DSCN4666-KopiowanieDzięki inicjatywie stowarzyszenia Skywarn Polska i firmy Ecoclima z Katowic, mieszkańcy Brzeska mogą korzystać z aktualnych danych meteorologicznych.

Instalacja stacji (fot. Ireneusz Węglowski)

Po kilkutygodniowych staraniach udało się sfinalizować instalację stacji meteorologicznej w Brzesku w woj. małopolskim. Swoją aprobatę bardzo szybko wyraził także urząd miejski, który zapewnił odpowiednia infrastrukturę do obsługi urządzenia. Firma Ecoclima dostarczyła i zainstalowała stacje nieopodal budynku MPK Brzesko w dniu 14 czerwca 2013 r. Przedsięwzięcie to posłuży zarówno mieszkańcom, turystom jak i osobą pasjonującym się pogodą. Dzięki tej inicjatywie Łowcy Burz z regionu będą mieć bardziej precyzyjne dane podczas występowania zjawisk burzowych. Miejmy nadzieję, że w przyszłości podobne stacje powstaną w innych częściach naszego kraju. Aktualne dane z Brzeska dostępne są na stronie http://meteo24.nazwa.pl/brzesko/Current_Vantage.htm.

W przyszłości dane meteorologiczne z nowo powstałej stacji będą dostępne dla mieszkańców miasta poprzez serwis internetowy tamtejszego urzędu.

Tomasz Machowski

lowcyburz.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast