Don't Miss
Home » Region » Starosta odwołał pogotowie przeciwpowodziowe

Starosta odwołał pogotowie przeciwpowodziowe

Ludwik Węgrzyn Starosta Bocheński odwołał dzisiaj o godzinie 9:00 pogotowie przeciwpowodziowe. Po kilku dniach ustały ulewne deszcze i zmniejszyło się zagrożenie powodziowe na terenie powiatu bocheńskiego, stany wód się normalizują, a prognozy hydrometeorologiczne są optymistyczne.
Obecnie na wszystkich rzekach sytuacja ustabilizowała się, woda opada i w przeciągu kilku najbliższych godzin wszystko powinno wrócić do normy -mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.
Przez te kilka trudnych, deszczowych dni najbardziej ucierpiały Gminy w południowej  części Powiatu. Trudna sytuacja była w Łapanowie, Trzcianie, Żegocinie i Nowym Wiśniczu.

Kilkudniowy deszcz zostawił po sobie wiele strat, a strażacy w ciągu minionych dwóch dni wyjeżdżali prawie 50 razy. W miejscowości Tarnawa na rzece Tarnawka całkowicie zniszczona została kładka piesza do boiska sportowego Klubu Tarnavia. Zalaniu uległy szatnie i pomieszczenia klubowe kontenerowe. W Wieruszycach zalany został prywatny młyn gospodarczy, obsunęła się też część brzegu i rzeka przybliżyła się do drogi wojewódzkiej 966 o kolejne kilka metrów. W Rozdzielu podtopiona została m.in.  kotłownia w szkole podstawowej, piwnice i kotłownia w miejscowości Łąkta Górna i Żegocina. W Królówce  podtopionych zostało kilka  budynków. To oczywiście niektóre szkody, należy dodać m.in. uszkodzone drogi, wyrwane pobocza, podmyte kruszywa czy zamulone przepusty.

Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn  dziękuje za ciężką pracę Strażakom z Państwowej Straży Pożarnej  i z Ochotniczych Straży Pożarnych. Należy im się wielki szacunek, za bardzo szybkie reagowanie i błyskawiczną pomoc , oczywiście Wójtom i Burmistrzom, sztabom kryzysowym, wszystkim osobom w starostwie i  w gminach, które aktywnie włączały się we wszelkie działania przeciwpowodziowe. Dziękuje także mieszkańcom za współdziałanie i wszelkie czynności, które usprawniały podejmowane działania ratownicze. Sytuacja jest stabilna jednak zapewniam, że cały czas jest też monitorowana- zaznacza starosta.

sp

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast