Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Sterkowiec / Biadoliny /Drugie podejście do przetargu na zaprojektowanie i budowę dworców PKP

Sterkowiec / Biadoliny /Drugie podejście do przetargu na zaprojektowanie i budowę dworców PKP

PKP ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie 20 innowacyjnych dworców systemowych. Spółka planuje budowę nowych obiektów, które w większości zastąpią istniejące budynki przewidziane do rozbiórki. Na te inwestycje spółka zamierza wydać 48,8 mln zł. To już drugie podejście do tego przedsięwzięcia. W Biadolinach w miejsce dotychczas istniejącego budynku powstanie budynek typu A, a z kolei w Sterkowcu i w Czarnej Tarnowskiej – budynek typu B.

Przedmiotem ogłoszonego 18 sierpnia przetargu jest zaprojektowanie i budowa dworców typowych IDS „A” i IDS „B” w 20 miejscach kraju.

Na liście znalazły się: Chałupy (IDS „B”) i Żelistrzewo (IDS „A”) w woj. pomorskim, Janikowo (IDS „B”) w woj. kujawsko-pomorskim, Biskupice Wielkopolskie (IDS „B”) i Pobiedziska Letnisko (IDS „B”) w woj. wielkopolskim, Gorzkowice (IDS „A”), Rogów (IDS „B”), Wilkoszewice (IDS „A”) w woj. łódzkim, Barchów (IDS „A”), Chrzęsne (IDS „B”), Dobczyn (IDS „B”), Przetycz (IDS „A”), Ząbki (IDS „B”) w woj. mazowieckim, Biadoliny (IDS „A”), Czarna Tarnowska (IDS „B”), Sterkowiec (IDS „B”) w woj. małopolskim oraz Kanie (IDS „B”), Kraśnik (IDS „B”), Sadurki (IDS „B”), Świdnik Miasto (IDS „B”) woj. lubelskim.

O pierwszym podejściu PKP do przetargu na innowacyjne dworce systemowe pisaliśmy w maju 2018 r. – <== czytaj

Dworzec Typowy ma się składać z części kubaturowej oraz wiaty (budynki będą niepodpiwniczone). W części kubaturowej znajdować się będą pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania dworca (w obiektach typu „A” zaplanowano wydzielenie tam części technicznej wraz z toaletą i otwartą poczekalnią, w obiektach typu ‘B” ma zostać wydzielona część techniczna wraz z toaletę, zamkniętą i ogrzewaną poczekalnią, a także część komercyjna z możliwością sprzedaży biletów lub kasa z zapleczem sanitarnym). Pod wiatą z kolei mają się znaleźć m.in. poczekalnia zewnętrza, zadaszony parking rowerowy i miejsce na automaty. Obiekty typu „A” mają mieć powierzchnię całkowitą ok. 40 m. kw. , obiekty typu „B” – ok. 90 m.kw. W obu przypadkach obiekty mają mieć wysoką na ok. 8 metrów wieżę zegarową.

Oferty można składać do 28 września 2018 r. Tego samego dnia nastąpi ich otwarcie. Przy ocenie będzie brana pod uwagę cena.

Inwestycja ma być realizowana w systemie „projektuj i buduj”. W ciągu 37 tygodni od zawarcia umowy wykonawca będzie musiał przedstawić komplet dokumentacji projektu budowlanego i wykonawczego, a także uzyskać prawomocne pozwolenie na budowę. W ciągu 70 tygodni mają natomiast powstać same obiekty.

portalsamorzadowy.pl / IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast