Don't Miss
Home » Wiadomości » Sterkowiec / O krok od tragedii na przejeździe kolejowym / 3 października 2018 r.

Sterkowiec / O krok od tragedii na przejeździe kolejowym / 3 października 2018 r.

Jeden z naszych czytelników przesłał nam zdjęcie samochodu „uwięzionego” na przejeździe kolejowym w Sterkowcu.  Całe zdarzenie mogło skończyć się tragicznie!

W środę 3 października 2018 r. około godziny 14.30 kierowca samochodu dostawczego próbujący przejechać pod opuszczającymi się szlabanami utknął na torowisku.

– Najpierw od Tarnowa przejechał pociąg i gdy rogatki zaczęły się podnosić (ale światła sygnalizacyjne migały) kierujący samochodem dostawczym wjechał na tory pomimo że rogatki nie podniosły się do końca. W tym momencie nadjechał następny pociąg – tym razem od Krakowa. Rogatki zaczęły się automatycznie zamykać i uwięziły samochód na przejeździe – mówi Daniel który był świadkiem zdarzenia.

Jak widać na zdjęciu kierowca nie chciał uszkodzić samochodu oraz rogatek i postanowił „przeczekać” ustawiając samochód obok rogatek.

Od momentu modernizacji linii kolejowej w 2015 roku zapory na przejeździe kolejowym w Sterkowcu są sterowane automatycznie. Skład pociągu znajdujący się w określonej odległości od przejazdu uruchamia opuszczanie zapór. W tym przypadku kierowca nie docenił faktu że rogatki mogą zostać ponownie opuszczone.   Do podobnego zdarzenia doszło w maju 2018 r. na przejeździe kolejowym w Woli Rzędzińskiej – wtedy jednak nadjeżdżający pociąg uderzył w pojazd.

Od początku 2018 roku w całej Polsce doszło do 152 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach/przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E. W ich efekcie zginęło 37 osób, a ciężko rannych zostało 31 osób. Samochód osobowy czy też dostawczy nie ma żadnych szans z ważącym setki ton pociągiem.

Apelujemy – więcej rozwagi!

Teren przejazdu kolejowego w Sterkowcu jest objęty monitoringiem – postaramy się uzyskać nagranie ze zdarzenia.

IB

foto – Daniel

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast