Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Sterkowiec: Pomimo że jest kanalizacja nadal istnieje problem ścieków

Sterkowiec: Pomimo że jest kanalizacja nadal istnieje problem ścieków

Pomimo że oczyszczalnia ścieków w Sterkowcu działa już od 16 lat – to okazuje się że problem ścieków wcale nie zniknął. Jednak problem nie leży po stronie mieszkańców Sterkowca, a raczej po stronie firm które wywożą ścieki z okolicznych, nieskanalizowanych miejscowości. I jako miejsce zrzutu ścieków upodobały sobie teren przy drodze serwisowej w tzw. Kocieniu.  

Temat ten poruszył na ostatniej sesji radny Rady Miejskiej w Brzesku – Krzysztof Bogusz. 

– Mieszkańcy Sterkowca chcą mieszkać w czystej okolicy. Płacą znaczne kwoty za korzystanie z kanalizacji. Ścieki zwożone z okolicznych nieskanalizowanych miejscowości, zrzucane do rowu w Kocieniu spływają później rowami w kierunku Wokowic i Łęk. Jaką mamy gwarancje że nie zanieczyszczają studni i pól uprawnych? Pozorna oszczędność odbija się później na zdrowiu niczego nieświadomych mieszkańców. Jeżeli ktoś nie chce wywieźć tych ścieków na oczyszczalnię, to niech wylewa je w miejscowości, z której je pobrał…  – mówił  wzburzony radny Bogusz.

Równocześnie apelował aby Gmina zaproponowała mieszkańcom alternatywne rozwiązania – przydomowe oczyszczalnie z filtrem gruntowo-roślinnym lub ze złożem biologicznym, których koszt zakupu może zwrócić się w okresie 3-4 lat.

Wg wypowiedzi przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Brzesku obecnego podczas środowej sesji – temat Policji jest znany, a takie działania wiążą się z karami finansowymi w wysokości nawet 5 tysięcy złotych.

IB

Fot. Maciej Mazur

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast