Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Strażacy szkolili się na autostradzie – zdjęcia

Strażacy szkolili się na autostradzie – zdjęcia

21 listopada druhowie OSP Szczepanów brali udział w ćwiczeniach na nowo powstałym odcinku autostrady (tzw. odcinek “B”) z Brzeska do Wierzchosławic.

Strażacy zapoznawali się z fragmentem A4 na trasie Brzesko – Biadoliny Radłowskie, który wkrótce zostanie oddany do ruchu. Nabyte umiejętności pozwolą na sprawne działanie w czasie ewentualnych akcji ratowniczo-gaśniczych. Jednostka OSP Szczepanów to jedna z dwóch jednostek OSP na terenie gminy Brzesko funkcjonująca w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Od kilku lat jednostka systematycznie przygotowywała się do prowadzenia działań z zakresu ratownictwa drogowego i technicznego – m.in. w 2003 roku został pozyskany samochód GLBARt 1/11 IVECO, w kolejnych latach prowadzono szkolenia – m.in. w 2011 roku w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. W roku 2012 pozyskano  kolejny samochodów ratowniczy GBA 1/10 MAN.

Głównymi elementami na których została skupiona uwaga podczas szkolenia to:  procedury wjazdu i zjazdu z autostrady, lokalizacja wjazdów awaryjnych oraz miejsc poboru wody i umożliwiających nawrócenie pojazdów ratowniczych.

W szkoleniu które prowadził Dariusz Przybyło – naczelnik OSP Szczepanów a równocześnie funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku udział wzięło 13 osób.  W ćwiczeniach wykorzystano samochody GBA 1/10 MAN i GLBARt 1/11 IVECO.

ospszczepanow.pl

Foto-Krzysztof Woda

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast