Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Strażacy szkolili się na autostradzie – zdjęcia

Strażacy szkolili się na autostradzie – zdjęcia

21 listopada druhowie OSP Szczepanów brali udział w ćwiczeniach na nowo powstałym odcinku autostrady (tzw. odcinek “B”) z Brzeska do Wierzchosławic.

Strażacy zapoznawali się z fragmentem A4 na trasie Brzesko – Biadoliny Radłowskie, który wkrótce zostanie oddany do ruchu. Nabyte umiejętności pozwolą na sprawne działanie w czasie ewentualnych akcji ratowniczo-gaśniczych. Jednostka OSP Szczepanów to jedna z dwóch jednostek OSP na terenie gminy Brzesko funkcjonująca w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Od kilku lat jednostka systematycznie przygotowywała się do prowadzenia działań z zakresu ratownictwa drogowego i technicznego – m.in. w 2003 roku został pozyskany samochód GLBARt 1/11 IVECO, w kolejnych latach prowadzono szkolenia – m.in. w 2011 roku w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. W roku 2012 pozyskano  kolejny samochodów ratowniczy GBA 1/10 MAN.

Głównymi elementami na których została skupiona uwaga podczas szkolenia to:  procedury wjazdu i zjazdu z autostrady, lokalizacja wjazdów awaryjnych oraz miejsc poboru wody i umożliwiających nawrócenie pojazdów ratowniczych.

W szkoleniu które prowadził Dariusz Przybyło – naczelnik OSP Szczepanów a równocześnie funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku udział wzięło 13 osób.  W ćwiczeniach wykorzystano samochody GBA 1/10 MAN i GLBARt 1/11 IVECO.

ospszczepanow.pl

Foto-Krzysztof Woda

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast