Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Strzelali podczas ferii zimowych

Strzelali podczas ferii zimowych

Strzelectwo sportowe jest w gminie Borzęcin dyscypliną bardzo popularną i lubianą zarówno wśród dorosłych, jak również dzieci i młodzieży. W organizowanych w ciągu roku turniejach  często startuje po kilkadziesiąt osób, zarówno wieloletnich pasjonatów, jak i tych, którzy stawiają swoje „pierwsze kroki”. Podczas styczniowego „Snajpera” odbywającego się na strzelnicy w Bielczy udział wzięło 82 osoby. Organizatorzy ostatnich, lutowych zawodów w Warysiu, przygotowywanych w ramach „Zimowych Ferii z GOK Borzęcin” i adresowanych tym razem tylko do dzieci i młodzieży, mieli nadzieję na dobrą frekwencję. I nie zawiedli się. Słoneczna pogoda, możliwość postrzelania z „wiatrówki” i perspektywa dobrej zabawy zachęciła do przyjazdu prawie 70 osób – uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całej gminy. Patronat nad imprezą sprawował – zgodnie z wieloletnią tradycją – Czesław Małek, przewodniczący Rady Gminy Borzęcin.

Zawody strzeleckie organizujemy cyklicznie, każdego roku na koniec ferii. Robimy wszystko w naszej gminie, aby dzieci i młodzież wyciągnąć z domów i zachęcić do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu – mówi przewodniczący Małek.

Każdy z zawodników miał w turnieju do dyspozycji 3 strzały próbne, po których oddawał 5 strzałów punktowanych do tarczy ustawionej w odległości 10 m od stanowiska strzeleckiego.  Młodsze dzieci strzelały z „podpórki”, a starsi z wolnej ręki. Fachową pomoc i doradztwo w zakresie techniki oddania strzału i przeładowywania broni świadczyli członkowie koła strzeleckiego z Bielczy. Konkurencja odbywała się równocześnie na 5 stanowiskach.

Najliczniejszą grupę strzelców stanowili chłopcy ze szkół podstawowych, gdzie na listy uczestników wpisało się 22 osoby. W tej kategorii zwyciężył Filip Rechul z Borzęcina Górnego (39 pkt.), drugi był Grzegorz Martyński reprezentujący Borzęcin Dolny z wynikiem 35 pkt., a tuż za nim zdobywca 32 pkt. Michał Rudek z Przyborowa.

Dziewczęta z „podstawówki” stanęły do boju w dokładnie o połowę mniejszym składzie. Zwyciężczynią wśród tej 11-osobowej grupki została Justyna Gadziała z Bielczy z wynikiem 27 pkt. Drugie miejsce zajęła Kornelia Biernat, trzecia była Marta Szumigraj. Obie zawodniczki z Borzęcina Górnego zdobyły po 23 pkt.

O zajętym miejscu decydowała reguła, według której w przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez dwie zawodniczki, za wyżej klasyfikowaną uznaje się tą, która uzyskała więcej trafień jak najbliżej środka tarczy, czyli tej tak ważnej dla strzelca „dychy” – mówi Zygmunt Szawernoga, sędzia zawodów.

Wśród dziewcząt z gimnazjum najlepszą okazała się Amelia Kwaśniak (35pkt.). Drugi wynik – 33pkt. – „wystrzelała” Weronika Książek z Łęk, a trzecia była zawodniczka z Przyborowa – Katarzyna Gibowicz (30pkt.).

W kategorii wiekowej „chłopcy – gimnazjum” zwyciężył Adrian Cisak z wynikiem 38 pkt. Tuż za nim – z taką samą liczbą punktów – sklasyfikowano Mateusza Koguta z Bielczy. Ostatnie miejsce na „pudle” wywalczył Jakub Biernat z Borzęcina Górnego (35 pkt.).

Najstarsi uczestnicy zawodów – młodzież ucząca się w szkołach ponadgimnazjalnych – nie była dzielona ze względu na płeć. W tej kategorii dziewczyny pokazały swoją siłę i umiejętności. Bezkonkurencyjna okazała się Anna Widło z Bielczy (40 pkt.) uzyskując tym samym najwyższy wynik w całym turnieju. Druga lokata (37pkt.) została wywalczona przez jej młodszą siostrę – Agnieszkę Widło. Trzeci był Dominik Duda (36pkt.) również z Bielczy.

Głównym organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie, który zabezpieczył nieodpłatny dojazd dla uczestników, poczęstunek w postaci kiełbaski z grilla, herbaty i całej masy łakoci. GOK był także fundatorem większości nagród. Puchary konkursowe oraz pozostałe nagrody zostały zakupione z inicjatywy patrona imprezy, przewodniczącego Rady Gminy Borzęcin.

Nad stroną techniczną zawodów czuwali – jak zawsze niezawodni – członkowie  Koła Strzeleckiego LOK z Bielczy pod czujnym okiem głównego sędziego zawodów Zygmunta Szawernogi.

(wk,pio)

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast