Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Strzelcy w hołdzie Marszałkowi / zdjęcia

Strzelcy w hołdzie Marszałkowi / zdjęcia

P1050791W dniach 7-9 czerwca 60 strzelców z jednostek strzeleckich 2021 w Rzeszowie i 2059 w Brzesku odbyli tradycyjną, coroczną podróż do Krakowa do grobu Marszałka Józefa Piłsudskiego. W programie zwiedzania Krakowa znalazły się m.in. Muzeum Armii Krajowej, Wawel, Stare Miasto oraz Kopiec Józefa Piłsudskiego.

– Marszałek Piłsudski uznawany jest za jedną z najwybitniejszych postaci w historii naszego kraju. Naszym obowiązkiem jest to by w ramach wychowania patriotycznego i obywatelskiego młodych Strzelców dążyć do zachowania tradycji oręża polskiego i świadomości historycznej – mówi Mirosław Król dowódca Jednostki Strzeleckiej 2059.

W sobotę Strzelcy zagościli do Brzeska. Odbyli strzelenie z broni małokalibrowej na strzelnicy polowej w Bielczy, a dzięki uprzejmości i życzliwości Pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku spędzili tu również noc, by rano wziąć udział we Mszy św. w kościele pw. św. Jakuba Apostoła.

Po mszy udali się w dalsza drogę – tym razem do Biesiadek. Celem wizyty było złożenie hołdu św. pamięci Michałowi Cebuli – Kuneckiemu – oficerowi I Brygady Legionów Polskich i kapitanowi Wojska Polskiego. Urodzony w Biesiadkach 28 maja 1887 r., zmarł 29 września 1955r . Michał Cebula Kunecki był założycielem Związku Strzeleckiego w Wiedniu w 1912 r. Odznaczony Krzyżem Walecznych, Krzyżem Orła Białego i Złotym Krzyżem Zasługi.

Po wizycie przy grobie tego zasłużonego patrioty strzelcy udali się w drogę powrotną do Rzeszowa wysadzając po drodze brzeskich strzelców w miejscu ich zamieszkania.

Foto – JS 2059 w Brzesku

Mirosław Król

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast