Don't Miss
Home » Region » Student PWSZ w Tarnowie siódmym zawodnikiem świata!

Student PWSZ w Tarnowie siódmym zawodnikiem świata!

Wielkim sukcesem zakończył się udział naszego zawodnika w Akademickich Mistrzostwach Świata w kolarstwie górskim XCO. Michał Topór, student 2. roku Automatyki i robotyki zajął siódme miejsce w rozgrywanym w Portugalii czempionacie. Złoty medal zdobył Belg Erno Mccrae, srebro nasz rodak, Krzysztof Łukasik, a brąz Czech, Martin Stosek. Doskonałe wyniki przełożyły się na prowadzenie biało-czerwonych w drużynowej klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Pierwszy sygnał wysokiej formy Michał Topór dał już w maju. Podczas swojego debiutu w Akademickich Mistrzostwach Polski niezwykle utalentowany kolarz zajął drugie miejsce zdobywając srebrny medal. Sukces podczas zawodów w Chorzowie dał tarnowianinowi nie tylko cenny krążek, ale i przepustkę do Akademickich Mistrzostw Świata w Portugalii.

Już wtedy Michał zapowiadał, że start w Guimares będzie dla niego jednym z najważniejszych w tym roku. Jak widać po wynikach, zawodnik Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie pracował bardzo solidnie i skutecznie, czego dowodem wysokie, siódme miejsce na świecie.

Warto podkreślić, że sekcja kolarska w KU AZS PWSZ jest jedną z najmłodszych. – Z krajowego debiutu Michał przywiózł wicemistrzostwo Polski, z międzynarodowego doskonałe siódme miejsce. Gratuluję mu tych wspaniałych wyników, a patrząc na jego profesjonalizm i sportową ambicję sądzę, że jeszcze nie raz usłyszymy o jego sukcesach – komentuje Wojciech Nowak, prezes KU AZS PWSZ.

PWSZ

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast