Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Studia dualne w PWSZ w Tarnowie – wielka szansa dla elektroników i mechatroników

Studia dualne w PWSZ w Tarnowie – wielka szansa dla elektroników i mechatroników

To doskonała wiadomość dla młodych ludzi marzących o zdobyciu wyższego wykształcenia i szybkim znalezieniu dobrze płatnej, ciekawej pracy po zakończeniu nauki. Szanse na to dają studia dualne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Dzięki pieniądzom zdobytym przez uczelnię, studenci mogą liczyć nie tylko na wiele godzin zajęć w zakładach przemysłowych pod okiem praktyków, zdobycie cenionych w branży certyfikatów ale i pokaźne, gwarantowane stypendia. 

Studia dualne to szczególny rodzaj studiów, podczas których część zajęć praktycznych (tzw. staży) studenci realizują w zakładach przemysłowych. Aby je wdrożyć, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie zdobyła w tym roku fundusze z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dzięki temu będzie możliwe także finansowanie dodatkowych stypendiów dla studentów, którzy część zajęć będą odbywać w Grupie Azoty S.A., Zakładach Mechanicznych Tarnów S.A. lub ATB Tamel S.A.).

Rekrutacja na studia dualne zostanie przeprowadzona na drugim semestrze studiów, na kierunkach: Elektronika i Telekomunikacja oraz Mechatronika, spośród studentów rozpoczynających studia standardowe w roku akademickim 2018/2019 (na które rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 1 września i potrwa do 14 września).

Na obu kierunkach będzie obowiązywał limit 8 osób, które będą mogły realizować program studiów dualnych. W przypadku większej liczby chętnych decydować będzie średnia ocen.

Każdy z tych studentów weźmie także udział w czterech profesjonalnych szkoleniach zakończonych egzaminami i certyfikatami ukończenia. Są to: Autodesk AutoCAD, Design for EMC (szkolenie pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej), Autodesk Inventor oraz kurs operatora obrabiarek numerycznych CNC.

Staże u pracodawców odbywać się będą zgodnie z identycznym harmonogramem, na każdym kierunku objętym programem studiów dualnych, w wymiarze po 6 tygodni x 8 godzin dziennie w każdym semestrze. Kwota wypłacanego stypendium będzie równa 1,5 minimalnego wynagrodzenia (ok. 3150 zł brutto)  za 1,5 miesiąca stażu u pracodawcy w każdym semestrze. W ostatnim semestrze studiów studenci będą realizować prace dyplomowe, o tematyce odpowiadającej potrzebom pracodawców.

Po ukończeniu studiów dualnych na kierunku Elektronika i Telekomunikacja lub Mechatronika student otrzymuje tytuł inżyniera i jest przygotowany do podjęcia pracy w zawodzie, jako osoba posiadająca doświadczenie w przemyśle, wymagane w ofertach pracy.

W procesie kształcenia Absolwent nabywa umiejętności sprawnego posługiwania się nowoczesnymi technikami komputerowymi do twórczego rozwiązywania problemów technicznych, kreowania innowacji, sprawnego komunikowania się z otoczeniem i aktywnego uczestniczenia w pracy grupowej, kierowania projektami technicznymi, transferu wiedzy i jej zastosowań oraz wykorzystywania najnowszych technologii. Absolwent jest przygotowany również do podjęcia studiów drugiego stopnia.

Tegoroczna rekrutacja uzupełniająca w PWSZ w Tarnowie potrwa do 14 września. Uczelnia ma w swojej ofercie studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie oraz podyplomowe. Do wyboru jest aż 20 kierunków i 32 specjalności. Szczegóły na temat rekrutacji oraz studiów dualnych na stronie kandydat.pwsztar.edu.pl.

artykuł sponsorowany

IB

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast