Don't Miss
Home » Region » Studia magisterskie na wychowaniu fizycznym w PWSZ w Tarnowie!

Studia magisterskie na wychowaniu fizycznym w PWSZ w Tarnowie!

To bardzo dobra informacja dla uczniów szkół średnich planujących kontynuację nauki oraz dla studentów i absolwentów studiów licencjackich. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie może prowadzić kształcenie na studiach magisterskich II stopnia na kierunku Wychowanie Fizyczne. Wysoki poziom przygotowania uczelni potwierdziła swoją pozytywną opinią Polska Komisja Akredytacyjna, a decyzję o nadaniu stosownych uprawnień wydało już Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nabór potrwa jeszcze do 20 lipca, a jeśli kandydatów będzie mniej niż miejsc, dodatkowa rekrutacja odbędzie się także we wrześniu.

Pozytywna opinia Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz decyzja Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oznaczają, że po zakończeniu studiów licencjackich będzie można kontynuować naukę w PWSZ w Tarnowie i zakończyć ją zdobyciem tytułu magistra. – Wielu naszych absolwentów Wychowania Fizycznego dzwoniło do nas i pytało – kiedy umożliwimy im kontynuowanie nauki w Tarnowie? Teraz to my kontaktujemy się z nimi i zapraszamy do dalszego studiowania – mówi dr Piotr Kuczek, kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego PWSZ.

Aby uzyskać uprawnienia Uczelnia musiała spełnić wiele warunków: od minimum kadrowego, przez bazę infrastrukturalną aż do programów kształcenia. – Opinia PKA i decyzja MNiSW, która dotarła do nas wczoraj potwierdzają, że sprostaliśmy im wszystkim. To oczywiście wymagało wielu wysiłków i ciężkiej pracy, ale najważniejsze, że udało się – cieszy się dr Kuczek.

Uruchomienie studiów II stopnia na kierunku Wychowanie Fizyczne oznacza, że Instytut Ochrony Zdrowia jest pierwszym instytutem PWSZ w Tarnowie, w którym można zdobyć tytuł magistra na wszystkich prowadzonych kierunkach. – W ramach naszego Instytutu funkcjonują trzy kierunki: Pielęgniarstwo, Fizjoterapia oraz właśnie Wychowanie Fizyczne. Studenci dwóch pierwszych mogli już wcześniej uzyskać w Tarnowie tytuł magistra, bardzo się cieszę, że dołączył do nich kolejny, ostatni, jaki mamy w swojej ofercie edukacyjnej – mówi dr Mariusz Pociecha, dyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia.

Absolwenci studiów licencjackich zainteresowani kontynuowaniem nauki na Wychowaniu Fizycznym mogą już rejestrować się w systemie rekrutacyjnym poprzez stronę kandydat.pwsztar.edu.pl.

Warto dodać, że tarnowska uczelnia posiada uprawnienia do nadawania tytułu magistra na pięciu kierunkach: Fizjoterapia, Pielęgniarstwo, Wychowanie Fizyczne, Filologia Polska i Administracja.

Tegoroczna rekrutacja podstawowa potrwa w PWSZ w Tarnowie do 20 lipca. Nabór dodatkowy (na kierunkach, na których pozostaną wolne miejsca) prowadzony będzie od 1 do 14 września. 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie jest najchętniej wybieraną szkołą tego typu w Polsce. Prowadzi kształcenie na 20 kierunkach i aż 32 specjalnościach w ramach studiów: licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz podyplomowych. Szczegóły dotyczące każdego z kierunków oraz procesu rekrutacji znaleźć można na stronie kandydat.pwsztar.edu.pl.

PWSZ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast