Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Sukces projektu partnerskiego- dofinansowanie dla Gminy Szczurowa

Sukces projektu partnerskiego- dofinansowanie dla Gminy Szczurowa

Projekt pn. Zintegrowany produkt turystyczny Subregionu Tarnowskiego „Trasy Rowerowe Pogórza” złożony przez Gminę Szczurowa w partnerstwie z 6 innymi gminami oraz 2 powiatami działającymi w strukturach Tarnowskiej Organizacji Turystycznej został pozytywnie oceniony przez Urząd Marszałkowski i zakwalifikował się do dofinansowania.

Do Szczurowej trafi dotacja o wartości blisko 700 tys. zł na budowę odcinka ciągu pieszo- rowerowego o długości ok. 640 mb w centrum miejscowości Niedzieliska i dwóch punktów obsługi rowerzystów w Niedzieliskach i Uściu Solnym z parkingiem, altanami i ławkami dla turystów. Ponadto planuje się wytyczenie i oznakowanie tras rowerowych na terenie gminy, które będą łączyć się z Wiślaną Trasą Rowerową oraz szlakami sąsiednich gmin.

Partnerzy przewidują również szeroką promocje tras rowerowych poprzez portale internetowe, kanały społecznościowe, publikacje, wydawnictwa, materiały informacyjno-promocyjne, mapy, katalog, plakaty, ulotki z wykorzystaniem nowoczesnych technik teleinformatycznych.

Wszystkie trasy rowerowe projektowane przez partnerów projektu w ramach wniosku są zgodne z „Podręcznikiem do projektowania tras rowerowych” i spójne z siecią głównych tras rowerowych zawartych w „Koncepcja Budowy Zintegrowanej Sieci Tras Rowerowych, Biegowych oraz Narciarskich Tras Biegowych w Województwie Małopolskim”.

UG Szczurowa

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast