Nie przegap
Strona główna » Sport » Sukces Wojciecha Wojdaka / pływanie / zdjęcia

Sukces Wojciecha Wojdaka / pływanie / zdjęcia

wojdakSukces Wojciecha Wojdaka – na dystansie 400 m stylem dowolnym, Wojciech Wojdak poprawił rekord Polski 17-latków.

W Krakowie zakończyły się właśnie Mistrzostwa Polski 17-18 lat w pływaniu. W zawodach wzięło udział 359 zawodników z 97 klubów z całej Polski. Na pływalni krakowskiej AWF zostały ustanowione dwa Rekordy Polski oraz kilka bardzo wartościowych rezultatów. Autorami najlepiej punktowanych wyników byli Donata Kilijańska z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Paweł Furtek z MKP Szczecin, a Rekordu Polski 17 latków Wojciech Wojdak z BOSiR SP Brzesko, oraz sztafeta męska 4x100m stylem zmiennym (4:41.12) MKS SMS Victoria Racibórz w składzie: Gabrysz, Tokarski, Kurtok, Bugdol.

Po niesamowicie emocjonującym finale na dystansie 400 m stylem dowolnym, Wojciech Wojdak (BOSiR Brzesko) poprawił rekord Polski 17-latków. Czwarty zawodnik Mistrzostw Polski Seniorów z Ostrowca Świętokrzyskiego uzyskał czas 3:47.68 i o dwie setne sekundy poprawił wynik, jaki osiągnął właśnie na grudniowych zawodach w ubiegłym roku. Nie dało mu to jednak złotego medalu. Wyścig Wojdak skończył na drugiej pozycji, za Pawłem Furtkiem (3:47.16).

Zawodnik zdobył również srebrny medal na dystansie 200m stylem dowolnym (1:49.32) oraz brązowy na 100m  stylem dowolnym (50.43).

Galeria zdjęć <==

za news.omegatiming.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast