Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Sukces ZSP nr 2 w Brzesku w nowym programie Unii Europejskiej Erasmus+

Sukces ZSP nr 2 w Brzesku w nowym programie Unii Europejskiej Erasmus+

DSC_0737Lata 2014-2020, to czas realizacji nowego programu unijnego Erasmus+. Już w pierwszym roku jego działania Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku osiągnął spory sukces. Szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Wzmocnienie kompetencji językowych i europejskich nauczycieli” w ramach programu Erasmus+ Akcja 1 – „Mobilność kadry”, sektor Edukacja Szkolna. Otrzymane środki pozwolą na przeszkolenie 22 osób, w tym nauczycieli przedmiotów zawodowych i ogólnych, wicedyrektora, pedagoga oraz doradcy zawodowego. Działania projektowe odbywać się będą w okresie od 01.10.2014 r. do 30.09.2016 r. Zaangażowani w projekt nauczyciele odbędą kursy językowe w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii. Zaplanowano dla nich udział, aż w 59 szkoleniach zagranicznych. Celami nadrzędnymi tych wyjazdów jest udoskonalenie przez uczestników wyjazdów znajomości języka angielskiego, poznanie metody zintegrowanego nauczania języka i przedmiotu (CLIL), doskonalenie metod pracy poprzez obserwację pracy w placówkach angielskich oraz wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami szkoleń. Będzie to też okazja do nawiązania nowych kontaktów zawodowych.

Głównymi efektami działań projektowych będzie utworzenie już w roku szkolnym 2016-2017 klas technikum, w których przedmioty zawodowe i ogólne nauczane będą częściowo lub w całości w języku angielskim z wykorzystaniem metody zintegrowanego nauczania języka i przedmiotu. Innym skutkiem będzie podejmowanie przez nauczycieli naszej szkoły aktywnej współpracy zagranicznej, w zakresie wymiany doświadczeń z innymi szkołami i instytucjami w Europie, a nawet świecie, poprzez organizowanie naszym uczniom praktyk zagranicznych, udziału w wymianach zagranicznych, programach i projektach finansowanych ze środków unijnych, itp.

Oczekujemy, że nasze działania pozwolą nadać wymiar europejski naszej placówce, a naszym uczniom i nauczycielom stworzą nowe możliwości rozwoju.

Autorem i pomysłodawcą projektu jest nauczyciel matematyki i informatyki, Michał Jemioło, który równocześnie pełni rolę koordynatora projektu.

ZSP nr 2

1 komentarz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast