Nie przegap
Strona główna » Sport » Sukcesy brzeskich pływaków na krakowskiej „Koronie”

Sukcesy brzeskich pływaków na krakowskiej „Koronie”

IMG_9262_filteredKsawery Masiuk liderem klasyfikacji generalnej i z najlepszym obecnie czasem na 50m grzbietem w Polsce !

W sobotę 17. października na obiektach krakowskiej „Korony” rozegrano finałowe – trzecie zawody cyklu „Pływaj z nami na Koronie”. Te zawody utytułowanego klubu z Podgórza są bardzo ważnym sprawdzianem formy dla młodych pływaków, bo trzeba wykazać się dobrym przygotowaniem w przeciągu całego roku podczas wszystkich edycji zawodów. Pewnie dlatego te zawody mają tak silną obsadę oraz frekwencję, bo są dla trenerów doskonałym potwierdzeniem ich i podopiecznych pracy. Startują w nim zawodnicy zarówno z Małopolski, jak i z silnego makroregionu śląskiego. Pomimo tego, że te zawody mają charakter klubowy, to patrząc się w sobotę po składzie sędziowskim i udziale aż 4 utytułowanych sędziów międzynarodowych można było odnieść wrażenie, że uczestniczy się w ważnych zawodach rangi międzynarodowej.

Podczas sobotnich finałów bardzo dobrze spisali się młodzi pływacy z brzeskiego BOSiR, którzy potwierdzili doskonałe przygotowanie do bieżącego sezonu, jak i całoroczną formę.  Najlepiej zaprezentował się Ksawery Masiuk, który został Liderem Klasyfikacji Generalnej wśród 11. latków, zwyciężając w pięknym stylu w swojej koronnej konkurencji – 50m grzbietem i na 100m zmiennym.  Wynik Masiuka na 50m grzbietem – 33,97 wzbudził wielki aplauz na pływalni, jak i gratulacje od trenerów klubów uczestniczących w zawodach, bo jest aktualnie najlepszym czasem w Polsce na tym dystansie. W ekipie BOSiR doskonale zaprezentowała się młodziutka Amelia Marek z Łysej Góry, która wygrała klasyka wśród 10. latków i wypływała trzecie miejsce w motylku. Po raz kolejny pokazał swój wielki potencjał Patryk Gibuła z Przyborowa, który choć wywiózł „tylko” srebro w motylku, to pokazał, że w najbliższym czasie może wiele „zamieszać” wśród 10. latków. Kolejny raz bardzo dobrze zakończyła zawody Weronika Kusion z Człuchowa, która wywiozła z „Korony” brąz w zmiennym wśród 13. latków. Julia Zwoleń pomimo tego, że nie stanęła na podium, to zajęła doskonałe 5 miejsce w silnie obsadzonym klasyku wśród 12. latków. Medale i sukcesy w generalce świadczą o pozycji klubu ale wart podkreślenia jest fakt, że praktycznie wszyscy pływacy z BOSiR Brzesko poprawili na tych zawodach swoje życiówki , co jest najlepszym potwierdzeniem pracy na treningach i dobrym prognostykiem przed kolejnymi zawodami.

Cieszyć może fakt, że choć utrzymanie sekcji pływackiej to duże wyzwanie dla miasta ale dzięki przychylności i zaangażowania samorządu oraz szefostwa BOSiR możemy śledzić postępy pływackie brzeskiej młodzieży. Jak wielu już zauważyło sukcesy Wojtka Wojdaka i Krystiana Bałabucha na arenie krajowej i międzynarodowej spopularyzowały tę piękną dyscyplinę w naszym regionie, a wyniki Ksawerego Masiuka pokazują, że wyrasta w brzeskim klubie kolejny pływacki talent.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast