Don't Miss
Home » Sport » Sukcesy sekcji tenisa stołowego działającej przy MOKSiR w Czchowie

Sukcesy sekcji tenisa stołowego działającej przy MOKSiR w Czchowie

Początek istnienia sekcji tenisa stołowego w Czchowie to listopad 2013 roku. Inicjatorem jej powstania był Jan Antosz, który zwrócił się do Zastępcy Burmistrza Tadeusza Płachty z propozycją zorganizowania zajęć tenisa stołowego w naszej gminie. Dalsze działania związane z utworzeniem sekcji przejął Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

Kolejny etap jej rozwoju przypadł na lata 2013 -2015, w którym dokonywała się selekcja uczestników.
W tym czasie odbywały się systematyczne treningi, wyjazdy na turnieje a także turnieje.

Dzisiaj w zajęciach biorą udział dzieci i młodzież z terenu gminy Czchów oraz kilka osób spoza jej granic. W sezonie 2017/2018 sekcja rozpoczyna start w profesjonalnych rozgrywkach organizowanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Rejestracja klubu, wykupienie licencji klubowej i zawodniczej, zgłoszenie do V ligi, start w Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych to tylko niektóre ważne sprawy, to aktualny plan na najbliższą przyszłość. Sekcję wspomagają w jej planach rodzice i samorząd gminny.

Obecny sezon poprzedzający rozgrywki był dla sekcji testem sprawdzającym. Do największych sukcesów należą:
– III miejsce w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta (SŁOWACJA) – Stara Lubownia – Rafał Gajda – 2017 r.
– V miejsce W Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Sędziów w kategorii do 29 lat – Biecz – Rafał Gajda – 2017 r.
– IX miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Limanowej – Patrycja Brzęk – 2017 r.
– IX miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w kategorii skrzatów – Skawina- Kajetan Kanownik – 2017 r.

Należy również nadmienić, że zawodnicy sekcji cyklicznie reprezentują swoje szkoły na zawodach w tenisie stołowym na szczeblu gminnym, powiatowym, rejonowym i wojewódzkim.

Wielką niespodzianką dla uczestników zajęć było spotkanie z reprezentantką Polski w tenisie stołowym, aktualnie zawodniczką ekstraklasy kobiet – AZS UMCS OPTIMA Lublin – Katarzyną Galus. Jest ona utytułowaną zawodniczką, pięciokrotną Mistrzynią Polski w 5 kategoriach wiekowych (skrzatów, żaków, młodzików, kadetów, juniorów); dwukrotnie reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w Ostraviei Zagrzebiu; zwyciężczyni World Tour: Malta Open, Italia Open,Slovak Open.

Zawodnicy mieli możliwość potrenowania i zmierzenia się na punkty z tak utytułowaną zawodniczką. Katarzyna Galus obiecała jeszcze wiele takich spotkań, co bardzo cieszy, a dla dzieci będzie to dobrym bodźcem do dalszego rozwoju.


Mateusz Malik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast