Don't Miss
Home » Wiadomości » Świąteczne spotkania seniorów

Świąteczne spotkania seniorów

Spotkanie opłatkowe Seniorów w Przyborowie

Już po raz czwarty, Parafialny Caritas i Zespół Szkół i Przedszkola w Przyborowie przygotowali spotkanie opłatkowe Seniorów, które odbyło się na hali widowiskowo-sportowej. Spotkanie rozpoczęła Msza święta odprawiona przez ks. Proboszcza Zdzisława Oćwieję.

Następnie życzenia świąteczno-noworoczne złożył Tadeusz Żurek – zastępca wójta gminy Borzęcin oraz Jan Kowal – dyrektor miejscowego zespołu szkół.  Po niej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez dzieci i młodzież z klasy IV, I, IIA i III gimnazjum. Program przygotowany pod opieką pań Pauliny Chrabąszcz i Anety Kania w sposób niekonwencjonalny przybliżył tematykę i klimat świąt bożonarodzeniowych i spotkał się z ciepłym odbiorem zgromadzonych osób. Po występach przyszedł czas na życzenia i tradycyjne łamanie się opłatkiem. Śpiewane kolędy podkreślały świąteczny nastrój spotkania. Życzeniom i wspólnym rozmowom przy wigilijnym stole nie było końca.

Galeria zdjęć <== 

Wigilia dla osób samotnych w gminie Szczurowa

23 grudnia 2011 roku w Gminie Szczurowa tradycyjnie po raz 26-ty odbyła się „Wigilia dla Osób Samotnych”.
O godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w sali tańca Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Osoby uczestniczące miały okazję do spowiedzi św., złożenia sobie życzeń, spotkania z przedstawicielami władzy samorządowej i wspólnego kolędowania. Na stół wigilijny zostały podane tradycyjne potrawy wigilijne. Każdy z uczestników otrzymał także skromny upominek. Dojazd uczestników zapewniły Ochotnicze Straże Pożarne.

borzecin.pl/szczurowa.pl

Podobne artykuły

„%RELATEDPOSTS%”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast