Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Świąteczne spotkania seniorów

Świąteczne spotkania seniorów

Spotkanie opłatkowe Seniorów w Przyborowie

Już po raz czwarty, Parafialny Caritas i Zespół Szkół i Przedszkola w Przyborowie przygotowali spotkanie opłatkowe Seniorów, które odbyło się na hali widowiskowo-sportowej. Spotkanie rozpoczęła Msza święta odprawiona przez ks. Proboszcza Zdzisława Oćwieję.

Następnie życzenia świąteczno-noworoczne złożył Tadeusz Żurek – zastępca wójta gminy Borzęcin oraz Jan Kowal – dyrektor miejscowego zespołu szkół.  Po niej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez dzieci i młodzież z klasy IV, I, IIA i III gimnazjum. Program przygotowany pod opieką pań Pauliny Chrabąszcz i Anety Kania w sposób niekonwencjonalny przybliżył tematykę i klimat świąt bożonarodzeniowych i spotkał się z ciepłym odbiorem zgromadzonych osób. Po występach przyszedł czas na życzenia i tradycyjne łamanie się opłatkiem. Śpiewane kolędy podkreślały świąteczny nastrój spotkania. Życzeniom i wspólnym rozmowom przy wigilijnym stole nie było końca.

Galeria zdjęć <== 

Wigilia dla osób samotnych w gminie Szczurowa

23 grudnia 2011 roku w Gminie Szczurowa tradycyjnie po raz 26-ty odbyła się “Wigilia dla Osób Samotnych”.
O godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w sali tańca Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Osoby uczestniczące miały okazję do spowiedzi św., złożenia sobie życzeń, spotkania z przedstawicielami władzy samorządowej i wspólnego kolędowania. Na stół wigilijny zostały podane tradycyjne potrawy wigilijne. Każdy z uczestników otrzymał także skromny upominek. Dojazd uczestników zapewniły Ochotnicze Straże Pożarne.

borzecin.pl/szczurowa.pl

Podobne artykuły

“%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast