Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Świeć przykładem – noś odblaski

Świeć przykładem – noś odblaski

maj_2013_004-nTrudno o bardziej trafne hasło przyświecające akcji, w której biorą udział dzieci…

Właśnie powyższe słowa towarzyszą przedsięwzięciom organizowanym w Zespole Szkół i Przedszkola w Złotej w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”. Począwszy od pierwszego września 2013 r. uczniowie tej szkoły uczestniczą w różnego rodzaju inicjatywach podejmowanych w celu realizacji założeń projektu.

Przeprowadzony został konkurs plastyczny dla klas I-IV pod hasłem „Bądź bezpieczny na drodze”, w którym I miejsce zajęła Oliwia Kraj kl. III, II miejsce – Natalia Szymonik kl. II, III miejsce Klaudia Suda kl. IV oraz Gabriel Gaja kl. II. Wyróżnienia otrzymali: Michał Marecik kl. III, Katarzyna Kornaś kl. IV, Monika Macheta kl. II, Julia Pierz kl. II, Wiktoria Kraj kl. II, Gabriela Gajda kl. II, Natalia Szymonik kl. II.

Zorganizowany został również konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Wyniki były wysoce zadowalające, a zainteresowanie konkursem naprawdę spore. Cieszy fakt, iż uczniowie wykazali się dużą wiedzą i sprawnie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Oto laureaci:

W kategorii kl. I-III

I miejsce – Faustyna Gurgul, Kornel Płaneta, Norbert Wójcik ,

II miejsce – Dawid Piech, Hubert Suchan, Igor Średniawa, III miejsce – Oliwia Kraj, Dariusz Marecik,

w kategorii kl. IV

I miejsce – Klaudia Suda, Natalia Nawalany

II miejsce – Weronika Kęska

III miejsce – Gabriela Bugajska

W kategorii klas V i VI

I miejsce – Katarzyna Cebulska

II miejsce – Wiktoria Myszka

III miejsce – Beata Kamińska, Oliwia Gajda.

We wrześniu miało miejsce spotkanie z funkcjonariuszami Policji, w którym uczestniczyły zarówno przedszkolaki, jak i zerówkowicze, a także uczniowie klas I-VI. Po kilkunastominutowej prelekcji o tym, jakie obowiązki spoczywają na pieszych, a także prowadzących pojazdy mechaniczne, a przede wszystkim jak po drodze powinny poruszać się dzieci, pan policjant odpowiadał na pytania uczniów i szczegółowo objaśniał zasady dotyczące jednośladów. Słuchacze byli wyjątkowo skupieni, szczególnie, iż opisywane zasady zostały dodatkowo zobrazowane ciekawymi przykładami.

Obecnie trwa konkurs „ Bezpieczne dziecko w drodze do i ze szkoły, kościoła, świetlicy…” skierowany do uczniów klas I-VI. Zmagania polegają na sprawdzaniu, czy uczniowie poszczególnych klas przychodzą codziennie w kamizelkach i elementach odblaskowych otrzymanych od szkoły. Zwycięska okaże się klasa, której jak najwięcej uczniów regularnie nosiło odblaski. Wyznaczone osoby zapisują swoje obserwacja każdego dnia, aby porównać wyniki na początku listopada.

W tym roku sprzątanie świata odbyło się pod hasłem „Sprzątanie świata w odblaskach”. Uczniowie w pełnym odblaskowym rynsztunku zgodnie z założeniem, bezpiecznie posprzątali główne miejsca Złotej. Byli widoczni nawet z dużej odległości i bardzo sprawnie poradzili sobie z zadaniem. Uzbierało się kilka pełnych worków, chociaż podczas sprzątania pojawił się pewien budujący wniosek, iż z roku na rok śmieci jest coraz mniej i Złota to zadbana wieś.

Marta Gurgul

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast