Don't Miss
Home » Wiadomości » Świetlica „Samodzielni – Odpowiedzialni” otwarta

Świetlica „Samodzielni – Odpowiedzialni” otwarta

Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku Janina Motak oraz zespół projektowy Wydziału Edukacji, w składzie Katarzyna Michalik-Szczepańska, Anna Knap oraz Arleta Kwiecień, wzięli udział w uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Łysej Górze. Po części oficjalnej i podziękowaniach otwarto nowopowstałą świetlicę „Samodzielni – Odpowiedzialni”. Pokój został doposażony w nowoczesny sprzęt multimedialny dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu pn. „Samodzielne życie – odpowiedzialne życie” realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Z rąk Starosty Brzeskiego nagrodę za osiągnięcia zawodowe odebrał nauczyciel i wychowawca  Łukasz Jewuła. Jako lider szkolny z ramienia Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze podsumował efekty dotychczasowej realizacji projektu oraz przedstawił planowane działania w kolejnej edycji.

Dzięki dofinansowaniu unijnemu świetlica została doposażona w nowoczesny sprzęt o łącznej wartości przekraczającej 30 000,00 zł. W ramach działań zaplanowanych w projekcie wychowankowie Ośrodka, do których skierowane jest wsparcie, będą mogli skorzystać z wielu ciekawych zajęć, takich jak warsztaty z fotografii czy zajęcia z robotyki. Zakupienie nowoczesnego sprzętu traktowanego jako narzędzie edukacyjne uzupełnia i wzbogaca proces dydaktyczny. Stosowanie nowoczesnych technologii z pewnością zachęci uczniów do integracji i bezkonfliktowego spędzania czasu w grupie.

sp

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast