Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Święto nauczycieli – zdjęcia

Święto nauczycieli – zdjęcia

W samo południe w brzeskim RCKiB spotkali się nauczyciele, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej dawniej popularne Święto Nauczyciela. Wraz z nimi w spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Grzegorz Wawryka, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk i jego zastępczyni Wiceprzewodnicząca Maria Kądziołka, Poseł RP Edward Czesak, dyrektorzy brzeskich instytucji oraz najważniejsi goście tego dnia czyli dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu miasta i gminy oraz nauczyciele.

Uroczystość poprowadził Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Józef Cierniak. Nauczyciele, którzy w tym roku zdobyli kolejne stopnie zawodowe otrzymali mianowania z rąk burmistrza. Burmistrz Wawryka wręczył również przyznane przez UM wyróżnienia i nagrody. W imieniu nagrodzonych przemawiał i podziękował Dyrektor Gimnazjum w Jadownikach Tomasz Wietecha. Całość spotkania zakończyła część artystyczna przygotowana przez młodzież brzeskich szkół.

Zawód nauczyciela jest jednym z najtrudniejszych i odpowiedzialnych pośród innych. Na ich barkach spoczywają oczekiwania zarówno rodziców jak i samych uczniów. Banałem jest mówić, że od nich zależy przyszłość kraju i narodu, ale tak właśnie jest, ponieważ nauczyciele przekazują młodym ludziom wiedzę i kształtują ich charaktery. Dzisiaj, kiedy młodzież ma tak łatwy dostęp praktycznie do wszystkiego, do całego dobra, ale też i zła naszego świata, ta praca staje się jeszcze bardziej ważna, ale także bardzo trudna. Dlatego tym bardziej powinniśmy chylić czoła przed tymi z nich, którzy całym swoim życiem i pracą świadczą o swoim powołaniu do bycia pedagogiem. Nauczyciele są elitą polskiej inteligencji i kontynuatorami polskiej myśli pedagogicznej. Bardzo często za swój wielki wysiłek wystarczy im w podziękowaniu uśmiech i radość naszych pociech. Postarajmy się docenić to. Docenić ich wkład w edukację dzieci i młodzieży. Pomyślmy wcześniej, zanim powiemy w naszych domach coś złego o nauczycielach przy naszych dzieciach, bo szacunek dla drugiego człowieka wynosi się z domu rodzinnego. Wszystkim nauczycielom życzymy spokoju w pracy i wiele radości z wykonywanego zawodu. Dziękujemy…

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast