Don't Miss
Home » Wiadomości » Święto nauczycieli – zdjęcia

Święto nauczycieli – zdjęcia

W samo południe w brzeskim RCKiB spotkali się nauczyciele, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej dawniej popularne Święto Nauczyciela. Wraz z nimi w spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Grzegorz Wawryka, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk i jego zastępczyni Wiceprzewodnicząca Maria Kądziołka, Poseł RP Edward Czesak, dyrektorzy brzeskich instytucji oraz najważniejsi goście tego dnia czyli dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu miasta i gminy oraz nauczyciele.

Uroczystość poprowadził Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Józef Cierniak. Nauczyciele, którzy w tym roku zdobyli kolejne stopnie zawodowe otrzymali mianowania z rąk burmistrza. Burmistrz Wawryka wręczył również przyznane przez UM wyróżnienia i nagrody. W imieniu nagrodzonych przemawiał i podziękował Dyrektor Gimnazjum w Jadownikach Tomasz Wietecha. Całość spotkania zakończyła część artystyczna przygotowana przez młodzież brzeskich szkół.

Zawód nauczyciela jest jednym z najtrudniejszych i odpowiedzialnych pośród innych. Na ich barkach spoczywają oczekiwania zarówno rodziców jak i samych uczniów. Banałem jest mówić, że od nich zależy przyszłość kraju i narodu, ale tak właśnie jest, ponieważ nauczyciele przekazują młodym ludziom wiedzę i kształtują ich charaktery. Dzisiaj, kiedy młodzież ma tak łatwy dostęp praktycznie do wszystkiego, do całego dobra, ale też i zła naszego świata, ta praca staje się jeszcze bardziej ważna, ale także bardzo trudna. Dlatego tym bardziej powinniśmy chylić czoła przed tymi z nich, którzy całym swoim życiem i pracą świadczą o swoim powołaniu do bycia pedagogiem. Nauczyciele są elitą polskiej inteligencji i kontynuatorami polskiej myśli pedagogicznej. Bardzo często za swój wielki wysiłek wystarczy im w podziękowaniu uśmiech i radość naszych pociech. Postarajmy się docenić to. Docenić ich wkład w edukację dzieci i młodzieży. Pomyślmy wcześniej, zanim powiemy w naszych domach coś złego o nauczycielach przy naszych dzieciach, bo szacunek dla drugiego człowieka wynosi się z domu rodzinnego. Wszystkim nauczycielom życzymy spokoju w pracy i wiele radości z wykonywanego zawodu. Dziękujemy…

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast