Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Święto przedszkolaków w Czchowie – zdjęcia

Święto przedszkolaków w Czchowie – zdjęcia

DSCF2666-n2 czerwca 2013 roku na Hali Sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Czchowie odbyła się Olimpiada Przedszkolaka połączona z  akcją profilaktyczno – zdrowotną pn.  „Maluchu zadbaj o zdrowie”. Organizatorami imprezy byli : Burmistrz Czchowa, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Świadczeń Rodzinnych w Czchowie, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Entuzjaści Uśmiechu”. Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Czchowa Marek Chudoba.

Głównym celem imprezy było zaszczepienie wśród najmłodszych zamiłowania do rywalizacji sportowej w duchu idei olimpijskiej. Olimpiada dla grupy 3- i 4-latków składała się z 5 konkurencji: biegu na dystans 20 metrów, rzutu woreczkami gimnastycznymi, ważenia piasku na równoważni, skoku w dal z miejsca oraz biegu wahadłowego z taczkami. Pierwsze miejsce zajęły dzieci z Zespołu Szkół i Przedszkoli w Domosławicach, drugie – Przedszkole Publiczne w Czchowie, trzecie Przedszkole Publiczne w Tymowej. Dla grupy 5- i 6-latków przewidziano następujące konkurencje: rzut piłką lekarską na odległość, rzut woreczkami gimnastycznymi, skoki żabką na dystans 10 m, bieg przez tunel oraz jazda na rowerze na czas. Pierwsze miejsce zajęło w tym przypadku Przedszkole Publiczne Tymowej, drugie – Zerówka z Tworkowej, z kolei trzecie – Zerówka z Czchowa.

Najmłodsi sportowcy już od kilku miesięcy przygotowywali się do zmagań pod czujnym okiem swoich opiekunów, by na turnieju wypaść jak najlepiej i zdobyć upragniony medal. Rywalizacja była bardzo zacięta. Przedszkolaki wykazały się niezwykłą determinacją i siłą walki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem rozgrywały poszczególne konkurencje. Na ich twarzach widać było uśmiech i zadowolenie. I o to właśnie chodziło organizatorom, aby dać dzieciom okazję do wspaniałej, sportowej zabawy, w której każdy jest zwycięzcą.

Akcja profilaktyczno – zdrowotna obejmowała możliwość skorzystania z profilaktyki w zakresie: wad postawy, raka piersi, raka szyjki macicy, ciśnienia tętniczego. Zaprezentowano pokazy ratownictwa medycznego. Akcja obejmowała swym zakresem również konsultacje związane z predyspozycjami muzycznymi.

Dzieci wraz z rodzicami brały udział w różnego rodzaju zabawach rekreacyjnych (m. in. malowanie). Miały również okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu Teatru Inspiracja z Krakowa pt. „Wiewiórki Majki – dobre rady”.

Olimpiada była dla dzieci wielkim przeżyciem i jednocześnie emocjonującą zabawą. Napięcie towarzyszące imprezie dorównywało zawodom dla dorosłych. Emocje udzieliły się także nauczycielom i rodzicom, którzy energicznie kibicowali i wspierali uczestników okrzykami i oklaskami zagrzewającymi do walki. Dzięki Olimpiadzie przedszkolaki mogły poczuć jak smakuje prawdziwe zwycięstwo.

 „Całe wydarzenie mimo niekorzystnej pogody co znacznie utrudniło jego organizację należy uznać za bardzo udane. Słowa podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w jego przygotowanie a w szczególności Pani Katarzynie Sobczyk – kierownik MOPSiŚR, Pani Elżbiecie Ogiela – dyrektor MOKSiR oraz Pani Annie Skiba – Ratusznik – przedstawicielce Stowarzyszenia  „Entuzjaści Uśmiechu” – stwierdził Jarosław Gurgul – sekretarz Gminy Czchów.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast