Don't Miss
Home » Wiadomości » Święto Szkoły w Sterkowcu

Święto Szkoły w Sterkowcu

Rok temu Publiczna Szkoła Podstawowa w Sterkowcu otrzymała patrona – św. Stanisława Szczepanowskiego BM, a 15 października 2012 r. cała społeczność szkolna przeżywała po raz pierwszy Święto Szkoły dziękując za Jego opiekę. Święto Szkoły składało się z dwóch części: dziękczynno-modlitewnej i artystycznej. Piękną inauguracją tego wydarzenia stała się Msza św. w bazylice św. Marii Magdaleny i Stanisława BM odprawiona pod przewodnictwem ks. Sławomira Krzyżanowskiego z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców. W części drugiej, po wspólnie odśpiewanym hymnie Polski,
starsi uczniowie zaprezentowali inscenizację upamiętniającą rocznicę nadania imienia szkole. Ujęli publiczność wspólnym śpiewem piosenek religijnych najlepiej oddających sens i treść dziedzictwa Świętego Stanisława.

Kolejny raz wzruszeni uczestnicy akademii odnawiali swe przekonanie, że wszystko jest możliwe:
„taki ja i taki ty może świętym być”. Święto Szkoły w Sterkowcu uwieńczyło ślubowanie pierwszoklasistów na sztandar szkoły, poprzedzone ich niepowtarzalnym występem.
Dzieci z klasy I zaprezentowały wiersze i piosenki mówiące o nowych uczniowskich obowiązkach i oczekiwaniach związanych ze szkołą. Otuchy wstępującym w szeregi braci uczniowskiej dodawali wzruszeni Rodzice, Dziadkowie i Babcie przybyli na uroczystość w bardzo licznym gronie.
Z pewnością w przyszłości Martynka, Ola, Justynka i Bartek powtórzą swoim dzieciom i wnukom uczęszczającym także do ich szkoły słowa wiersza:

„Każdy pierwszak dobrze wie,
jak się Patron szkoły zwie.
Święty Stanisław – ja w to wierzę,
pilnie naszej szkoły strzeże!

Każdy uczeń pragnie szczerze
zdobyć jak największą wiedzę.

Zachowywać się wzorowo,
uroczyście daję słowo.”

Aktu pasowania dokonała pani dyrektor dotykając ramienia ucznia wielkim ołówkiem.
Na koniec wszyscy pierwszoklasiści otrzymali legitymacje, pamiątkowe dyplomy, a od kolegów i koleżanek z Samorządu Uczniowskiego wartościowe zestawy przyborów do pisania.
Na zakończenie pani dyrektor Bożena Martyna życzyła nauczycielom sukcesów w pracy i w życiu osobistym, a zasłużonych nagrodziła nagrodą Dyrektora Szkoły.
Ten dzień wpisał się w piękną historię naszej szkoły.

SP Sterkowiec

Foto-Olczak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast