Don't Miss
Home » Wiadomości » Święty Mikołaj w Górce

Święty Mikołaj w Górce

sw_mikolaj_gorka2014_786 grudnia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce odbyło się niecodzienne wydarzenie. Już od godziny dziesiątej dzieci z miejscowości Górka, Rząchowa, Kopacze Wielkie z wielkim podekscytowaniem wypatrywały przybycia niezwykłego gościa.

Czas oczekiwania wypełniło wiele atrakcji przygotowanych przez strażaków z Górki. Stowarzyszenie Aktywator ze Szczurowej  zorganizowało szereg zabaw dla dzieci. Były zabawy z chustą, malowanie twarzy oraz dmuchany basen wypełniony piłeczkami.

Kolejnym punktem zabawy, a jednocześnie oczekiwania na przybycie gościa, były konkursy dla dzieci i ich rodziców prowadzone przez panią Paulinę Dudę – animatorkę fitness. Podczas różnego rodzaju gier i konkurencji uczestnicy byli nagradzani przez prowadzącą słodyczami. O oprawę muzyczną i techniczną zadbał Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, pan Grzegorz Zarych.
Ogromnym zaangażowaniem wykazała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Górki, która nie tylko uczestniczyła w zabawie z dziećmi, ale również zajęła się przygotowaniem poczęstunku dla dzieci i ich rodziców.

Po blisko czterogodzinnej zabawie, przybył w końcu upragniony przez wszystkich gość – Święty Mikołaj z ogromnym worem prezentów. Widok Świętego wprawił wszystkie dzieci   w zachwyt. Zgromadziły się one wokół gościa, śpiewały dla niego piosenki i recytowały wierszyki. Święty Mikołaj, który pojawił się u nas w towarzystwie Aniołka, obdarował wszystkie dzieci prezentami. Nie zapomniał również o dziewczętach i chłopcach z naszej MDP. Następnie, życząc wszystkim Wesołych Świąt, Święty odjechał swoim powozem z reniferami. Może za rok znów do nas przybędzie?

Ochotnicza Straż Pożarna w Górce serdecznie dziękuje Dyrektorowi GCKCiS w Szczurowej, panu Grzegorzowi Zarychowi, członkom Stowarzyszenia Aktywator ze Szczurowej, a przede wszystkim Rodakom z Towarzystwa Ratunkowego Górka w Chicago za pomoc w realizacji imprezy.

>> Zapraszamy do galeri zdjęć <<

cweis-gorka.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast