Don't Miss
Home » Wiadomości » SZCZEP „BOHATERÓW WRZEŚNIA” NA WĘGRZECH

SZCZEP „BOHATERÓW WRZEŚNIA” NA WĘGRZECH

Po raz kolejny harcerze ze Szczepu Drużyn im. Bohaterów Września, działający przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku, wyjechali na Węgry, na letni obóz harcerski. Odpowiadając na zaproszenie zaprzyjaźnionej drużyny 1026. Szent László Király Cserkészcsapat z Százhalombatty wraz ze skautami z rumuńskiej Sovaty (partnerskie miasta Brzeska) brzeszczanie przybyli do miejscowości Tiszaszőlős nad pięknym jeziorem Cisa.

Podczas dziesięciodniowego obozowania harcerze z trzech krajów uczestniczyli we wspólnych wędrówkach, zarówno pieszych jak i kajakowych, zażywali kąpieli w pobliskim jeziorze, a gry i zabawy integracyjne dawały możliwość poznania podstawowych zwrotów węgierskich. W „dniu polskim” prezentowaliśmy nasze zwyczaje harcerskie, skecze, piosenki, a także, w obozowym menu pojawiły się dania typowe dla naszej kuchni, z bigosem na czele. Każdy dzień kończył się spotkaniem przy ognisku, a po nim cały dzień podsumowywany był na apelu wieczornym. Ogromnym przeżyciem była całodzienna wyprawa kajakowa, której zwieńczeniem był nocleg „pod chmurką” na wyspie. Ostatnim punktem pobytu na Węgrzech były baseny termalne w Miszkolcu.

Kadra instruktorska (phm. Renata Rożkowicz, dh Magdalena Urbańska i pwd. Marcin Gromadzki) wraz ze swoimi podopiecznymi zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wrażeń  wrócili do Polski, a obóz na Węgrzech na długo będą mieć w pamięci.

pwd. Marcin Gromadzki

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast