Don't Miss
Home » Religia » Szczepanów: Msza święta w intencji służb mundurowych / 9 maja 2018

Szczepanów: Msza święta w intencji służb mundurowych / 9 maja 2018

W sanktuarium w Szczepanowie trwa tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława BM pod hasłem „Święty Stanisław patronem jedności narodowej”. Uroczystości odpustowe wpisują się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jak również złączone są z czterdziestą rocznicą pobytu kardynała Karola Wojtyły w Szczepanowie, a także z czterdziestą rocznicą Jego wyboru na Stolicę Piotrową.

Jak co roku, kustosz ks. Władysław Pasiut zaprosił do wspólnej modlitwy przedstawicieli służb mundurowych. W środę 9 maja br., w bazylice szczepanowskiej pielgrzymi modlili się w ich intencji. Mszę celebrował biskup sosnowiecki ks. Piotr Skucha.

Do Szczepanowa przyjechały poczty sztandarowe i delegacje Policji, Państwowej Straży Pożarnej, OSP, Służb Ochrony Kolei, Straży Granicznej, Służb Celnych, Więziennictwa, a także Górnicy z Kopalni Gazu w Szczepanowie. W nabożeństwie uczestniczyła kadra kierownicza brzeskiej Policji na czele z pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku podinsp. Bogusławem Chmielarzem.

Galeria zdjęć <==

brzesko.policja.gov.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast