Don't Miss
Home » Religia » Szczepanowska EDK za nami

Szczepanowska EDK za nami

23 marca 2018 r. po Mszy Świętej o godz. 18 z kościoła w Szczepanowie wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa, by po blisko czterdziestu pięciu kilometrach wędrówki w ciemności i milczeniu dotrzeć do domu bł. Karoliny Kózkówny w Wał Rudzie. Szczepanowska edycja EDK odbyła się po raz drugi.

EDK to nie piesza pielgrzymka. Nie ma księdza przewodnika, tub i postojów. EDK to indywidualna praktyka duchowości, w nią wpisana jest samotność.

Droga krzyżowa w formie ponad 40-kilometrowej, nocnej wędrówki to pomysł ks. Jacka Stryczka, prezesa Stowarzyszenia WIOSNA – organizatora m.in. SZLACHETNEJ PACZKI. Trud, zmęczenie, brud i dziesiątki kilometrów przebytych nocą, w kompletnym milczeniu. Choć EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA nie jest łatwa i wymaga ogromnej siły psychicznej i fizycznej, liczba uczestników z roku na rok rośnie.

– Organizując EDK chcemy – przynajmniej ja tak to widzę – nie tylko zorganizować wydarzenie plenerowe ale przede wszystkim w tym specyficznym wyrazie pobożności szukać i znajdować Boga. Innym celem naszych EDK – jest szukanie jakiegoś dodatkowego znaczenia, co było widoczne chociaż może mało wyeksponowane w ostatniej EDK a mianowicie połączenie św. Stanisława i bł Karoliny – męczenników z Jezusem i Jego męką – mówi Piotr Sarlej – jeden ze współorganizatorów szczepanowskiej edycji EDK.

Na trasę EDK ze Szczepanowa do Wał Rudy wyruszyło 25 zarejestrowanych uczestników, pozostaje nieznana dokładna liczba tych, którzy poszli niezapisani, a było ich też sporo, stąd ogólna liczba uczestników była dużo większa. Zmęczenie, trudy drogi nie dały jednak wszystkim dotrzeć do domu rodzinnego bł. Karoliny Kózkówny.

Galeria zdjęć <==

bazylikaszczepanow.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast