Don't Miss
Home » Religia » Szczepanowskie pożegnanie Dzieciątka

Szczepanowskie pożegnanie Dzieciątka

Na zakończenie tradycyjnego okresu śpiewania kolęd w szczepanowskiej bazylice odbyło się spotkanie w betlejemskiej stajence.

Od kilku lat, w niedzielę przed 2 lutym, w szczepanowskiej bazylice odbywa się „Pożegnanie żłobka”.

– To okazja do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek razem z naszym chórem sanktuaryjnym i zespołem dziecięcym Oremus. Nasze kolędy i pastorałki należą do najpiękniejszych na świecie, ich śpiew jest nie tylko oddaniem czci Jezusowi, ale i szacunkiem wobec polskiej wielowiekowej tradycji i kultury – wyjaśnia ks. prał. Władysław Pasiut, kustosz sanktuarium św. Stanisława BM, pomysłodawca „pożegnalnego” kolędowania.

Na początku wieczoru kolęd wystąpił chór sanktuaryjny pod dyrekcją Wojciecha Oleksyka. Warto dodać, że w tym roku chór wystąpił podczas kilku koncertów z repertuarem kolęd, pastorałek, piosenek bożonarodzeniowych oraz utworów muzyki filmowej razem z orkiestrą dętą z Okulic.

Zespół dziecięcy Oremus, który wystąpił po chórze, istnieje już 18 lat. Od początku grupą kilkudziesięciu dziewczynek opiekuje się Elżbieta Polak, która prowadzi zespół.

W tym roku Oremus zaprezentował nie tylko kolędy… Uczestnicy wieczoru mogli zobaczyć wyjątkowe jasełka. Do Jezusa z hołdem przybyły postacie ze znanych bajek: Dziewczynka z Zapałkami, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Pinokio, Sierotka Marysia z gąskami, Rybak ze złotą rybką i Kopciuszek. Na zakończenie tegorocznego „Pożegnania żłóbka” Oremus zaśpiewał jeszcze wybrane utwory bożonarodzeniowe.

Galeria zdjęć<==

TGN

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast