Don't Miss
Home » Sport » Szczurowa: Już pływam

Szczurowa: Już pływam

Gminie Szczurowa już po raz 10 udało się pozyskać środki finansowe od Zarządu Województwa Małopolskiego jako dotację celową na realizację projektu „Już pływam” dla uczniów z naszej gminy. W 2017 roku to kwota ponad 5 tys. zł, z której opłacone zostaną bilety wstępu na basen, wynagrodzenie instruktorów nauki pływania oraz koszt zakupu plakatów. Z wpłat rodziców oraz ze środków gminy zostaną pokryte koszty wyjazdu na basen oraz wynagrodzenie opiekunów. Całkowity koszt realizacji projektu to blisko 15 tys. zł.

Inspiracją do przygotowania i realizacji projektu pn. „Już pływam” to przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci na różnego rodzaju kąpieliskach, niewystarczający poziom nauki pływania oraz znaczenie nauki pływania w profilaktyce zdrowotnej, zapobieganiu problemom wychowawczym, jak i upowszechnianiu kultury fizycznej i promowanie aktywności ruchowej, stwarzając tym samym szansę dla rozwoju sportowych talentów.

Kurs nauki pływania przewiduje dwie tury- 8 wyjazdów po 2 godziny zajęć na basenie.
I tura projektu trwa od marca do czerwca 2017 r. Z nauki pływania w ramach projektu w tej turze skorzysta 30 uczniów naszych szkół tj. Szkoły Podstawowej w Zaborowie, Szkoły Podstawowej z Woli Przemykowskiej oraz Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich.

II tura projektu będzie trwała od września do listopada 2017 r. Z nauki pływania w ramach projektu w tej turze skorzysta 30 uczniów naszych szkół tj. Szkoły Podstawowej w Szczurowej, Szkoły Podstawowej w Niedzieliskach oraz Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Uściu Solnym.
Zajęcia odbywać się będą w 15 osobowych grupach na Krytej Pływalni w Proszówkach.


Koordynator projekt mgr Elżbieta Gądek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast