Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Szczurowa: O zagrożeniach wśród młodzieży debatowali mieszkańcy z policjantami

Szczurowa: O zagrożeniach wśród młodzieży debatowali mieszkańcy z policjantami

img_3647Zależy nam, aby to spotkanie, a tym samym wymiana poglądów, doświadczeń i oczekiwań przyniosła wymierne korzyści. W dalszej kolejności pozwoli to na wypracowanie wspólnych metod eliminowania zagrożeń wśród naszej młodzieży – tymi słowami Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Roman Gurgul rozpoczął debatę poświęconą zagrożeniom wśród młodzieży.

27 listopada sala Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Szczurowej zapełniła się mieszkańcami, przedstawicielami oświaty, lokalnego samorządu i Policji. Zebrani debatowali nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży oraz występującymi zagrożeniami w tym środowisku. Spotkaniu przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Roman Gurgul.

Liczna grupa, która przybyła na spotkanie z ciekawością wysłuchała policjantów, którzy przedstawili zjawisko przestępczości i demoralizacji nieletnich na terenie gminy Szczurowa. W wystąpieniu funkcjonariuszy nie zabrakło również wzmianki o szeroko podejmowanych działaniach profilaktycznych.

W swobodnej dyskusji uczestnicy poruszyli problemy i zagrożenia, z jakimi boryka się dzisiejsza młodzież. Obecni na debacie mieszkańcy wskazywali, że istotne wydaje się aktywne zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Podkreślali, że coraz więcej młodzieży funkcjonuje w świecie wirtualnym, co jest zjawiskiem niepokojącym.

Zgromadzeni dzielili się spostrzeżeniami i zgłaszali wnioski, które następnie zostaną wykorzystane w prowadzonych działaniach.

Debata społeczna została przeprowadzona we współpracy z Wójtem Gminy Szczurowa i spotkała się z dużą aprobatą lokalnej społeczności.

KPP

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast