Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Szczurowa: O zagrożeniach wśród młodzieży debatowali mieszkańcy z policjantami

Szczurowa: O zagrożeniach wśród młodzieży debatowali mieszkańcy z policjantami

img_3647Zależy nam, aby to spotkanie, a tym samym wymiana poglądów, doświadczeń i oczekiwań przyniosła wymierne korzyści. W dalszej kolejności pozwoli to na wypracowanie wspólnych metod eliminowania zagrożeń wśród naszej młodzieży – tymi słowami Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Roman Gurgul rozpoczął debatę poświęconą zagrożeniom wśród młodzieży.

27 listopada sala Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Szczurowej zapełniła się mieszkańcami, przedstawicielami oświaty, lokalnego samorządu i Policji. Zebrani debatowali nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży oraz występującymi zagrożeniami w tym środowisku. Spotkaniu przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Roman Gurgul.

Liczna grupa, która przybyła na spotkanie z ciekawością wysłuchała policjantów, którzy przedstawili zjawisko przestępczości i demoralizacji nieletnich na terenie gminy Szczurowa. W wystąpieniu funkcjonariuszy nie zabrakło również wzmianki o szeroko podejmowanych działaniach profilaktycznych.

W swobodnej dyskusji uczestnicy poruszyli problemy i zagrożenia, z jakimi boryka się dzisiejsza młodzież. Obecni na debacie mieszkańcy wskazywali, że istotne wydaje się aktywne zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Podkreślali, że coraz więcej młodzieży funkcjonuje w świecie wirtualnym, co jest zjawiskiem niepokojącym.

Zgromadzeni dzielili się spostrzeżeniami i zgłaszali wnioski, które następnie zostaną wykorzystane w prowadzonych działaniach.

Debata społeczna została przeprowadzona we współpracy z Wójtem Gminy Szczurowa i spotkała się z dużą aprobatą lokalnej społeczności.

KPP

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast