Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Szczurowa: Odbudowa ogrodzenia zespołu dworsko – parkowego

Szczurowa: Odbudowa ogrodzenia zespołu dworsko – parkowego

IMG_6583Ekipa budowlana rozpoczęła prace remontowe poprzez odbudowę od strony południowej i wschodniej ogrodzenia otaczającego pałac położony w centrum Szczurowej, wokół którego rozciąga się park.
Południowy odcinek ogrodzenia stanowi jego front od strony centralnego placu przy drodze wojewódzkiej. Od strony południowej ogrodzenie składa się z bramy głównej oraz 31 powtarzanych słupów i przęseł z wypełnieniem z elementów metalowych. W linii ogrodzenia znajduje się ozdobna furta wejściowa do parku ze słupami. Wschodnia część ogrodzenia oddziela park od drogi bocznej. Po wewnętrzny obwodzie muru biegnie rów odwadniający z ujściem w południowo – wschodnim narożniku parku. Od strony wschodniej ogrodzenie składa się z części wjazdowej do parku oraz 23 powtarzalnych słupów i przęseł.
Rozpoczęta inwestycja przewiduje rozbiórkę ogrodzenia wraz z elementami kamiennymi, poza bramą w południowej części, która zostanie poddana renowacji. Elementy kamienne poddane zostaną konserwacji, a elementy brakujące odtworzone. Pod ogrodzeniem zaprojektowano wzmocnienie fundamentu w postaci żelbetowej ściany oporowej. Na powierzchni nowego ogrodzenia od strony zewnętrznej wykonane zostanie zabezpieczenie hydrofobizacyjne strefy odbryzgowej.
Inwestycja jest finansowana w całości z pozyskanych przez Gminę Szczurowa środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 Działanie 6.2 Rozwój obszarów wiejskich.
ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast