Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Szczurowa: Odbudowa ogrodzenia zespołu dworsko – parkowego

Szczurowa: Odbudowa ogrodzenia zespołu dworsko – parkowego

IMG_6583Ekipa budowlana rozpoczęła prace remontowe poprzez odbudowę od strony południowej i wschodniej ogrodzenia otaczającego pałac położony w centrum Szczurowej, wokół którego rozciąga się park.
Południowy odcinek ogrodzenia stanowi jego front od strony centralnego placu przy drodze wojewódzkiej. Od strony południowej ogrodzenie składa się z bramy głównej oraz 31 powtarzanych słupów i przęseł z wypełnieniem z elementów metalowych. W linii ogrodzenia znajduje się ozdobna furta wejściowa do parku ze słupami. Wschodnia część ogrodzenia oddziela park od drogi bocznej. Po wewnętrzny obwodzie muru biegnie rów odwadniający z ujściem w południowo – wschodnim narożniku parku. Od strony wschodniej ogrodzenie składa się z części wjazdowej do parku oraz 23 powtarzalnych słupów i przęseł.
Rozpoczęta inwestycja przewiduje rozbiórkę ogrodzenia wraz z elementami kamiennymi, poza bramą w południowej części, która zostanie poddana renowacji. Elementy kamienne poddane zostaną konserwacji, a elementy brakujące odtworzone. Pod ogrodzeniem zaprojektowano wzmocnienie fundamentu w postaci żelbetowej ściany oporowej. Na powierzchni nowego ogrodzenia od strony zewnętrznej wykonane zostanie zabezpieczenie hydrofobizacyjne strefy odbryzgowej.
Inwestycja jest finansowana w całości z pozyskanych przez Gminę Szczurowa środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 Działanie 6.2 Rozwój obszarów wiejskich.
ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast