Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Szczurowa: Projekt „Britain is Great”

Szczurowa: Projekt „Britain is Great”

zdj.1Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Szczurowej uczestniczy w Programie „English Teaching”, którego celem jest wspieranie działań na rzecz poprawy poziomu nauczania języka angielskiego oraz jego promocji wśród dzieci i młodzieży.

W ramach Programu szkoła realizuje projekt o nazwie „Britain is Great”. Dzięki temu uczniowie mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, mających na celu podniesienie poziomu znajomości języka angielskiego, poznanie kultury Wielkiej Brytanii oraz umacnianie w uczniach motywacji do nauki języka angielskiego. W trakcie realizacji projektu zostały zorganizowane różne imprezy i uroczystości. W roku szkolnym 2012/2013 odbyły się obchody Święta Halloween, Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej w Języku Angielskim, spektakl „Snow White” z okazji walentynek, który obejrzeli rodzice i przedstawiciele lokalnych władz oraz przedstawienie na temat kultury brytyjskiej. W listopadzie b.r. planowany jest natomiast konkurs wiedzy o kulturze brytyjskiej. Uczniowie mieli również okazję do zaprezentowania swoich umiejętności językowych i artystycznych podczas udziału w Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim dzięki współpracy ze szkołą w Świniarach, która również uczestniczy w Programie „English Teaching”. Projekt „Britain is Great” to również możliwość spotkania ciekawych ludzi. W kwietniu uczniowie spotkali się z przedstawicielem Ambasady USA, panem Andrew Staples, który przeprowadził dla nich zajęcia w języku angielskim dotyczące amerykańskich świąt, wielokulturowości i pop kultury w USA. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach kulturowo-językowych w Krakowie prowadzonych przez pana Simeon Wren pochodzącego ze Szkocji. Pan Wren przybliżył uczniom szkockie święta i festiwale, uczył gier, zabaw a także szkockich tańców.

W lipcu uczennica Paulina Maj uczestniczyła w dwutygodniowym obozie językowym w Załęczu Wielkim prowadzonym przez lektorów ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki realizacji projektu został również zakupiony sprzęt i  pomoce dydaktyczne potrzebne w nauczaniu języka angielskiego a także nagrody dla uczestników konkursów. Wszystkie działania sfinansowane zostały za środki z grantu otrzymanego w ramach Programu „English Teaching”.

Uczestnictwo w projekcie pozwala uczniom na poznanie kultury Wielkiej Brytanii, podniesienie poziomu kompetencji językowych, ukształtowanie postawy otwartości i ciekawości wobec innych kultur jak również na integrację młodzieży z okolicznych szkół. Nauczyciele zaangażowani w realizację projektu mają natomiast możliwość rozwoju zawodowego i osobistego poprzez udział w szkoleniach i wymianę doświadczeń.

Koordynator projektu: Monika Burzawa-Moskal

logo projekt

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast