Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Szczurowa: Projekt „Britain is Great”

Szczurowa: Projekt „Britain is Great”

zdj.1Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Szczurowej uczestniczy w Programie „English Teaching”, którego celem jest wspieranie działań na rzecz poprawy poziomu nauczania języka angielskiego oraz jego promocji wśród dzieci i młodzieży.

W ramach Programu szkoła realizuje projekt o nazwie „Britain is Great”. Dzięki temu uczniowie mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, mających na celu podniesienie poziomu znajomości języka angielskiego, poznanie kultury Wielkiej Brytanii oraz umacnianie w uczniach motywacji do nauki języka angielskiego. W trakcie realizacji projektu zostały zorganizowane różne imprezy i uroczystości. W roku szkolnym 2012/2013 odbyły się obchody Święta Halloween, Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej w Języku Angielskim, spektakl „Snow White” z okazji walentynek, który obejrzeli rodzice i przedstawiciele lokalnych władz oraz przedstawienie na temat kultury brytyjskiej. W listopadzie b.r. planowany jest natomiast konkurs wiedzy o kulturze brytyjskiej. Uczniowie mieli również okazję do zaprezentowania swoich umiejętności językowych i artystycznych podczas udziału w Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim dzięki współpracy ze szkołą w Świniarach, która również uczestniczy w Programie „English Teaching”. Projekt „Britain is Great” to również możliwość spotkania ciekawych ludzi. W kwietniu uczniowie spotkali się z przedstawicielem Ambasady USA, panem Andrew Staples, który przeprowadził dla nich zajęcia w języku angielskim dotyczące amerykańskich świąt, wielokulturowości i pop kultury w USA. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach kulturowo-językowych w Krakowie prowadzonych przez pana Simeon Wren pochodzącego ze Szkocji. Pan Wren przybliżył uczniom szkockie święta i festiwale, uczył gier, zabaw a także szkockich tańców.

W lipcu uczennica Paulina Maj uczestniczyła w dwutygodniowym obozie językowym w Załęczu Wielkim prowadzonym przez lektorów ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki realizacji projektu został również zakupiony sprzęt i  pomoce dydaktyczne potrzebne w nauczaniu języka angielskiego a także nagrody dla uczestników konkursów. Wszystkie działania sfinansowane zostały za środki z grantu otrzymanego w ramach Programu „English Teaching”.

Uczestnictwo w projekcie pozwala uczniom na poznanie kultury Wielkiej Brytanii, podniesienie poziomu kompetencji językowych, ukształtowanie postawy otwartości i ciekawości wobec innych kultur jak również na integrację młodzieży z okolicznych szkół. Nauczyciele zaangażowani w realizację projektu mają natomiast możliwość rozwoju zawodowego i osobistego poprzez udział w szkoleniach i wymianę doświadczeń.

Koordynator projektu: Monika Burzawa-Moskal

logo projekt

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast