Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Rozmowa o bezpieczeństwie – dziś każdy ma na nie wpływ

Rozmowa o bezpieczeństwie – dziś każdy ma na nie wpływ

W sali Dworu Kępińskich w Szczurowej odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W debacie uczestniczyli mundurowi,  przedstawiciele samorządu oraz mieszkańcy gminy Szczurowa, którzy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Podczas debaty policjanci zaprezentowali „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikację „Moja komenda” oraz omówili program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Wczoraj (17.05) w Dworze Kępińskich w Szczurowej odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Brzesku wspólnie z Urzędem Gminy w Szczurowej. W debacie uczestniczyli policjanci oraz przedstawiciele samorządu, jako podmioty odpowiedzialne za szeroko pojęte bezpieczeństwo.

„Jesteśmy Policją dla Was”- takimi słowami debatę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Mirosław Moryl. Szef brzeskiej Policji zaakcentował jak ważnym ogniwem w budowaniu poczucia bezpieczeństwa jest lokalne społeczeństwo. Podkreślił, że oczekiwania i potrzeby mieszkańców są dla Policji priorytetem, a debata doskonałą okazją do wymiany poglądów i spostrzeżeń.

Podczas spotkania omówione zostały nowe narzędzia ułatwiające komunikację pomiędzy Policją a społeczeństwem, w tym możliwości Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której mieszkańcy mogą zasygnalizować o zagrożeniach występujących w ich najbliższym otoczeniu. Policjanci w praktyce pokazali jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i jak prosto można nanieść zagrożenie na mapie. Funkcjonariusze przybliżyli również założenia aplikacji „Moja Komenda” jako mobilnego przewodnika po jednostkach Policji na terenie całego kraju.

W trakcie debaty poruszone zostały także założenia rządowego programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz innych przedsięwzięć, podejmowanych przez Policję na rzecz bezpieczeństwa. O roli dzielnicowego w diagnozowaniu zagrożeń w społecznościach lokalnych opowiedział pełniący obowiązki kierownika Posterunku Policji w Szczurowej asp. sztab. Arkadiusz Cabak. Bezpieczeństwo pod kątem ruchu drogowego przedstawił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku podkom. Tomasz Nosal.

Po wystąpieniach policjantów głos zabrali uczestnicy debaty rozpoczynając tym samym ożywioną dyskusję o swoich spostrzeżeniach na temat bezpieczeństwa.

Przedstawione na debacie pytania, opinie, komentarze i wnioski będą przeanalizowane i pomogą w wypracowaniu rozwiązań pozwalających na skuteczne przeciwdziałanie zagrożeniom.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast