Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Szkoła muzyczna w Porąbce Uszewskiej

Szkoła muzyczna w Porąbce Uszewskiej

porabka uszewskaJuż od września dzieci z terenu Gminy Dębno będą mogły korzystać z nauki w szkole muzycznej I stopnia w Porąbce Uszewskiej. To efekt podpisanego listu intencyjnego w tej sprawie pomiędzy Gminą Czchów, a Gminą Dębno. Na jego mocy w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej uruchomiona zostanie filia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach.

Zgodnie z listem intencyjnym podpisanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Czchów Marka Chudobę i Wójta Gminy Dębno Grzegorza Bracha oraz Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Domosławicach Kazimierza Wojnickiego i Dyrektora Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej Tomasza Gurgula nowy oddział rozpocznie działalność od 1 września. Obowiązkiem Gminy Dębno będzie zapewnienie odpowiednich pomieszczeń do nauki. Do zadań Gminy Czchów należeć będzie zapewnienie kadry nauczycielskiej i prowadzenie zajęć indywidualnych oraz grupowych. W ofercie szkoły znajdzie się nauka gry na kilkunastu instrumentach takich jak skrzypce, perkusja, fortepian, obój, klarnet, puzon, waltornia, flet, gitara, kontrabas, akordeon, saksofon, altówka, trąbka. Zajęcia będą prowadzić absolwenci i nauczyciele Akademii Muzycznej w Krakowie. Nauka w szkole będzie bezpłatna.

Rekrutacja do szkoły będzie dwuetapowa. Najpierw kandydaci będą musieli złożyć podanie do 31 maja, a następnie zaliczyć egzamin obejmujący badanie pamięci muzycznej, poczucie tonalne, powtarzanie schematów rytmicznych oraz zaprezentować piosenkę i pozytywnie przejść badanie warunków psychofizycznych. Kwestionariusz zgłoszenia można pobrać ze strony Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej www.szkolapu.website.pl lub w sekretariacie szkoły, a następnie złożyć go w sekretariacie szkoły wraz z zaświadczeniem lekarskim o stanie zdrowia kandydata. Egzamin wstępny odbędzie się 3 czerwca  w godzinach od 13.00 do 19.00 w miejscu, które zostanie wskazane późniejszym czasie w zależności od liczby  chętnych. Lista przyjętych zostanie opublikowana 17 czerwca. Dodatkowe informacje w tej sprawie można uzyskać pod numerem telefonu 14 66 56 730 od 8.00 do 15.00 (sekretariat ZS w Porąbce Uszewskiej). Nauka w szkole odbywać się będzie w cyklu czteroletnim lub sześcioletnim w zależności od wieku kandydata.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast