Nie przegap
Strona główna » Region » Szkoły z Powiatu Bocheńskiego w Rankingu PERSPEKTYW

Szkoły z Powiatu Bocheńskiego w Rankingu PERSPEKTYW

I Liceum Ogólnokształcące w Bochni, Zespół Szkół Nr 1 w Bochni i Zespół Szkół Nr 3 w Bochni to szkoły prowadzone przez Starostwo Powiatowe w Bochni, które znalazły się w ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018.

Wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących na 329 miejscu znalazło się I LO w Bochni natomiast na liście 300 najlepszych techników na 159 miejscu uplasował się Zespół Szkół Nr 1 w Bochni a na 216 Zespół Szkół Nr 3 w Bochni.

Gratuluję uczniom, nauczycielom oraz dyrekcji wyników i cieszę się,  że podejmowane wspólnie działania przynoszą efekty. Mam jednak świadomości, że cały czas musimy podnosić poprzeczkę i stawiać sobie większe wymagania, jeśli chcemy aby zajmowane miejsca w rankingu były coraz wyżej. Już niebawem młodzi ludzie będą decydować o wyborze dalszej  ścieżki edukacyjne dlatego już dziś zapraszam w progi naszych szkół – mówi starosta Ludwik Węgrzyn

W tegorocznym badaniu wzięto pod uwagę dane 2195 liceów ogólnokształcących i 1744 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2017 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Ranking Liceów Ogólnokształcących 2018:

329. I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni otrzymując tytułu „Brązowej” Szkoły 2018 i możliwość posługiwania się znakiem graficznym czyli szkolną tarczą, która jest potwierdzeniem wysokiej jakości pracy danej szkoły.

Jestem zadowolona, że od lat utrzymujemy wysoką  lokatę  w rankingu. Z reguły pierwsze miejsca otrzymują szkoły, które mają mniejszą ilość uczniów, a przy naszej ilości utrzymanie się w zestawieniu 500 najlepszych placówek to powód do dumy. Fakt, że wyprzedzamy wiele krakowskich szkół napawa optymizmem. Oczywiście wynik ten jest zasługą ciężkiej pracy zarówno nauczycieli jak i uczniów. Warto również dodać, że nasza szkoła jest bardzo aktywna, bierzemy udział w wielu projektach w kraju i zagranicy, przy tym odnosząc wysokie wyniki w nauce – zaznacza Jolanta Kruk Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni.

Ranking Techników 2018:

159. Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica w Bochni otrzymując tytułu „Srebrnej” Szkoły 2018 i możliwość posługiwania się znakiem szkolnej tarczy.
216. Technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera otrzymując tytułu „Brązowej” Szkoły 2018 i możliwość posługiwania się znakiem szkolnej tarczy

Solidna praca to podstawa, próbne egzaminy teoretyczne czy zawodowe, które przeprowadzamy w naszej szkole, konsultacje, spotkania a przede wszystkim zaangażowanie uczniów i nauczycieli to wszystko składa się na końcowy wynik – wyjaśnia Jan Balicki Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.

Natomiast Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni podkreśla, że miejsce w rankingu to zasługa przede wszystkim wyniku egzaminu maturalnego i zawodowego absolwentów z rocznika 2017 i  za tą ich pracę i naukę i czas spędzony w szkole w imieniu całej społeczności szkolnej dziękuje.  Dziękuję również nauczycielom, którzy do tego bez wątpienia się również przyczynili. Jako szkoła zawsze, nie patrząc na miejsca w rankingach staramy się jak najlepiej przygotować naszych uczniów nie tylko do egzaminów, ale do pracy zawodowej i do życia i to jest nasz cel najważniejszy. Z  takiego podejścia do pracy w szkole biorą się miejsca w takich rankingach, co nas oczywiście bardzo cieczy, ale i motywuje do intensywniejszej pracy z młodzieżą a przede wszystkich dla młodzieży – kończy Piotr Czekaj dyrektor Ekonomika.

Ranking Małopolskich Techników:

20. 159. Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Bochni

31. Technikum nr 3 w Zespole Szkół Nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Bochni

Ranking Małopolskich Liceów:

25. 329.  I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni

64. 500+ Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Bochni

Ponadto Zespół Szkół Nr 1 w Bochni znalazł się na 101. miejscu na 200, Rankingu Maturalnego Techników 2018 r.

Ranking liceów opracowywany jest na podstawie wyników matur z przedmiotów obowiązkowych, sukcesów w olimpiadach, oraz wyników matur z przedmiotów dodatkowych. Natomiast ranking techników powstał na podstawie wyników w olimpiadach, matur z przedmiotów obowiązkowych, z przedmiotów dodatkowych i egzamin zawodowy.

sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast