Don't Miss
Home » Wiadomości » Szopka Bożonarodzeniowa na brzeskim Rynku – zdjęcia

Szopka Bożonarodzeniowa na brzeskim Rynku – zdjęcia

SONY DSCTo już tradycja. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, Parafia pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła, Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego oraz Parafia pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej zapraszają mieszkańców miasta i gminy na brzeski Rynek, gdzie podobnie jak w zeszłym roku można oglądać bożonarodzeniową szopkę.

Niewątpliwie największą atrakcją dla dzieci, a także starszych są żywe zwierzęta. W szopce znajdują się także figury wykonane przez dzieci i młodzież z brzeskich szkół. Szopkę można odwiedzać od 11.30. W uroczystym otwarciu szopki uczestniczyli: Burmistrz Grzegorz Wawryka, Przewodniczący RM Tadeusz Pasierb, księża z Parafii NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba, radni RM i mieszkańcy miasta. Czas spędzony w niedzielne południe na brzeskim rynku umilała przybyłym młodzież z MOK, która śpiewała kolędy i pastorałki. Na scenie zaprezentował się także Zespół Pieśni i Tańca Porabianie, który tym razem wystąpił w nowych łowickich strojach. Szopkę można odwiedzać do godziny 19.00.

IB

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast