Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Szpital w Bochni z nowoczesną sterylizatornią

Szpital w Bochni z nowoczesną sterylizatornią

To krok milowy w poprawie bezpieczeństwa pacjentów i pracy personelu medycznego w Szpitalu Powiatowym w Bochni – tak uruchomienie w Bochni jednej z najnowocześniejszych w regionie Centralnej Sterylizatorni ocenia dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni Jarosław Kycia.

Wczoraj uroczyście otwarto tę ważną dla bocheńskiego Szpitala inwestycję z udziałem władz powiatu bocheńskiego oraz województwa Małopolskiego.

Modernizacja dotychczasowej centralnej sterylizatorni było jedną z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych inwestycji. Jednak z uwagi na brak środków finansowych przez ostatnie 10  lat nie udawało się jej rozpocząć. Dzięki systematycznie odkładanym przez Szpital oszczędnościom udało się zgromadzić ponad 2 miliony złotych, koniecznych na realizacje tej inwestycji.  Teraz Szpital Powiatowy w Bochni może poszczyć się jedną z najnowocześniejszych centralnych sterylizatorni w regionie. Obiekt posiadający własną stację uzdatniania wody wyposażony jest w najnowszej generacji urządzenia do mycia, dezynfekcji i sterylizacji narzędzi chirurgicznych  i sprzętu medycznego w temperaturze do 134 stopni C   z wykorzystaniem ultradźwięków i pary. Urządzenia zakupione do Szpitala w Bochni spełniają nawet najbardziej rygorystyczne światowe normy, jeśli chodzi o niszczenie chorobotwórczy drobnoustrojów i zapobieganie występowaniu zakażeń szpitalnych. Myjki, dezynfektory i sterylizatory  są przyjazne środowisku naturalnemu, proste w obsłudze i ekonomiczne w utrzymaniu.

Jak podkreśla dyrektor Jarosław Kycia, choć centralna sterylizatornia pozostaje niejako na zapleczu szpitala i jest mało znana  pacjentom,  to jednak jest to  kluczowe miejsce w Szpitalu, mające wpływ na bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego. Skuteczne mycie, dezynfekcja i sterylizacja sprzętu medycznego, w szczególności narzędzi służących do wykonywania zabiegów operacyjnych odgrywają podstawową rolę w procesie zapobiegania zakażeniom szpitalnym chorych oraz pracowników medycznych.

Dotychczasowa sterylizatornia w Szpitalu Bochni funkcjonowała w ograniczonym zakresie, a część usług sterylizacyjnych Szpital zlecał także  podmiotom zewnętrznym. Dzięki realizacji tego zadania Szpital nie tylko poprawi bezpieczeństwo pacjentów, ale także zaoszczędzi środki finansowe.

Z nowej inwestycji zadowolony jest starosta bocheński Ludwik Węgrzyn. Cieszę się, że Szpital Powiatowy w Bochni zrealizował tę długo oczekiwaną inwestycję jeszcze w tym roku, tym bardziej iż temat ten był na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie przedmiotem zainteresowania i troski ze strony  rady powiatu, komisji zdrowia oraz rady społecznej Szpitala. Z pewnością poprawi to bezpieczeństwo leczonych pacjentów i mieszkańców powiatu bocheńskiego – mówi Ludwik Węgrzyn Starosta Bocheński.

Podczas uroczystości dziękował wszystkim którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji, władzom województwa za przekazane środki, wykonawcy za realizację ale przede wszystkim pracownikom i dyrekcji za zaangażowanie.

Galeria zdjęć <<<

 —

sk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast