Nie przegap
Strona główna » Sport » Szwecja: Wojdak wygrywa w Sztokholmie!

Szwecja: Wojdak wygrywa w Sztokholmie!

W ubiegłym roku w Stockholm Open startowała liczna reprezentacja Polski szykująca się do olimpijskich kwalifikacji. Tym razem do stolicy Szwecji udał się tylko jeden reprezentant naszego kraju. Wojciech Wojdak występy w mocno obsadzonych zawodach rozpoczął w wielkim stylu, od fantastycznego zwycięstwa na dystansie 400 m stylem dowolnym.

Podopieczny Marcina Kacera dostał się do najlepszej ósemki z piątym wynikiem (3:51.53) i okazało się, że wszystko co najlepsze zostawił na sobotnie popołudnie(8.04.2017 r.). Wyścig finałowy rozpoczął odważnie, szybko obejmując prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca. Uzyskał znakomity czas 3:47.16 – drugi w 2017 roku na całym świecie! W swojej karierze Wojdak pływał szybciej tylko na mistrzostwach świata w Kazaniu, a jego sobotnie osiągnięcie to również pierwszy w aktualnym sezonie polski rezultat wart ponad 900 punktów FINA (dokładnie 909 pkt). Na mecie brązowy medalista mistrzostw świata na krótkim basenie w Windsorze wyraźnie wyprzedził Niemców: Clemensa Rappa (3:48.21) i Floriana Wellbrocka (3:48.38) oraz swojego rówieśnika, Henrika Christiansena z Norwegii (3:48.53).

Najlepsze wyniki na 400 m stylem dowolnym w 2017 roku:
3:43.36 Gabriele Detti (Włochy)
3:47.16 Wojciech Wojdak (Polska)
3:47.70 Naito Ehara (Japonia)
3:47.95 Anton Ipsen (Dania)
3:48.00 Mychajło Romanczuk (Ukraina)

Przypomnijmy – po zakończeniu Igrzysk w RIO Wojtek Wojdak (pochodzący z Maszkienic, Gmina Dębno) wznowił treningi na brzeskim basenie pod okiem Marcina Kacera.

Szymon Gagatek / megatiming.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast