Nie przegap
Strona główna » Kultura » Talenty Małopolski na Dniach Brzeska

Talenty Małopolski na Dniach Brzeska

17 czerwca 2011 roku na placu Kazimierza Wielkiego wystąpią laureaci powiatu brzeskiego do XXIV Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2011”. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.

Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2011” to niewątpliwie największa w regionie impreza kulturalna adresowana do dzieci i młodzieży. Festiwal o formule konkursu adresowany jest do dzieci i młodzieży zainteresowanych różnymi formami muzyki i tańca. Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach: soliści, duety oraz zespoły dla dwóch form: muzycznej oraz tanecznej.

W tym roku organizatorem eliminacji powiatu brzeskiego do XXIV Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski” było Starostwo Powiatowe w Brzesku. Eliminacje odbyły się w Zespole Szkół w Czchowie, a patronat nad imprezą objął starosta brzeski Andrzej Potępa. W przeglądzie wzięło udział 158 uczestników.

Wykonawcy nominowani przez jury wystąpili w finale wojewódzkim w Zawoi. Podczas przeglądu młodzież powiatu brzeskiego dała się poznać jako niezwykle uzdolniona. W kategorii – formy muzyczne, spośród 269 uczestników wyłonionych podczas eliminacji powiatowych w gronie zwycięzców znalazło się aż czterech artystów z naszego powiatu: Paulina Kubala (Dębno), Tomasz Mika (Brzesko), Weronika Kluska (Publiczne Gimnazjum przy ZSTiO w Łysej Górze) oraz Kinga Gurgul (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnie).

Ponadto jury w kategorii form muzycznych przyznało 42 równorzędnych wyróżnień. Wśród wyróżnionych byli także młodzi wykonawcy z powiatu brzeskiego: Edyta Pałucka – Zespół Szkół – Publiczne Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej, Bernadeta Woźniak – Jadowniki, Ewelina Ćwikło – Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Zespół FANTAZJA – Centrum Kultury w Gnojniku, Justyna Kania – Zespół Szkół – Publiczne Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej, Ewa Wiśniowska – Zespół Szkół Ponadgminazjalnych nr 1 w Brzesku , Łukasz Rojkowicz – Jadowniki i Aleksandra Kubala – Dębno.

W kategorii form tanecznych wyróżnienie otrzymał z kolei zespół SZKRABY z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojniku.

Wszyscy artyści, którzy byli przez jury nominowani do finału wojewódzkiego zaprezentują się 17 czerwca 2011 roku, podczas „Dni Brzeska”. Czwórka z nich, która znalazła się w ścisłym finale, dwa dni później wystąpi na najsłynniejszej krakowskiej scenie – w Piwnicy Pod Baranami.

Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych „TALENTY MAŁOPOLSKI” organizowany jest przez Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie, a patronat artystyczny od samego początku nad imprezą sprawuje Piwnica pod Baranami.


za powiatbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast